ALBERTUS MELLINK 13 Februari 1882—28 Mei 1955 Het was op de 13e Februari 1882, dat Albertus Mellink voor het eerst het levenslicht aanschouwde in de mooie en ruime hofstede 'Op Dieker' in het stille Rekken in het Gel derse land. Daar, te midden van de bossen en de golvende graanvelden groeide hij op, eerst in de ruime kamer met de van prachtige tegels voorziene schouw, dan op de grote deel en in de vrije natuur, te midden van het zo afwisselend en levend boerenbedrijf van zijn vader. Zijn onderzoekende geest nam dit alles intens in zich op en al jong was hij ge grepen door het voor hem zo wonderlijke leven der natuur. Tot grote schrik van zijn moeder vond men op een dag, na lang zoeken, de kleuter vooroverliggend op een vlondertje boven het water, waar hij geheel in beslag genomen was door al het vreemde en geheimzinnige, dat zijn oog daar in de diepte waarnam. Later, op zijn wekelijkse tochten naar Win terswijk (15 km heen en 15 km terug), waar hij de normaal school bezocht, dwaalde hij urenlang door de heide in de ongerepte natuur, waar hij schier elk plantje opmerkte en waarvan hij dan al gauw de naam en de geschiedenis kende. Elke vogel leerde hij er kennen aan zijn zang en zijn vlucht; in zijn laatste levensjaren dwaalden zijn gedachten dikwijls door dit mooie, rustige land, waren ze in de ouderlijke wo ning en bij de boerenbevolking. In 1900 behaalde hij de onderwijzersakte en was daarna ge durende 6 jaren onderwijzer te West Terschelling, in welke periode de hoofdakte en de akten land- en tuinbouw werden behaald. Op zijn tochten over het eiland leerde hij de geheimen van het strand en de zee en de eigenaardigheden der bevolking kennen, waarover hij op zijn eigen geestige wijze talloze anec dotes kon vertellen. Daarna werd hij onderwijzer in Amster dam en in 1908 werd hij leraar biologie aan de Rijkskweek school voor jongens in Haarlem, waaraan hij tot aan zijn pensioenleeftijd in 1947 verbonden bleef. Dan behaalt hij vrij kort achter elkaar de akten K3 en K4, die bevoegdheden geven voor Natuurkunde, Scheikunde, Kosmografie en Bio-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1955 | | pagina 47