- 25 - voor leerlingen en collega's beiden. Mellink was van een gesloten natuur; maar hij, die zijn vertrouwen kreeg, be merkte dat deze man voor hem was een trouwe vrind met een warm kloppend hart en een sterk ontwikkeld rechtsgevoel. Zijn eenvoudige natuurlijkheid en zijn natuurlijke eenvoud, zijn grote bescheidenheid en zijn fijne humor maakten hem tot een beminnelijk mens. Deze altijd zo krachtige en onvermoeibare man werd in zijn levensavond de tragiek van de ouderdom niet bespaard. De laatste jaren ging hij moeizaam met zijn witte blinden stok langs de weg en tot op zijn laatste levensdag las hij, diep voorovergebogen over een boek met de loupe onder het oog, daar zijn altijd weetgierige geest onverzadigbaar scheen. Zonder ooit te klagen behield hij tot het laatst een milde levensironie. Op de dag vóór zijn sterven wilde hij nog naar Groenen- daal, waar hij voor het laatst genoot van de zang der vogels, het uitbottende jonge leven, dat zijn ziel telken jare weer met vreugde vervulde en toen óók dwaalden zijn gedachten naar jeugdland, naar de boerderij in zijn zo geliefd Rekken. De volgende morgen vroeg op de 28e Mei 1955 kwam zijn plotseling nog onverwacht einde. In de harten van zijn vrouw en zijn kinderen, van familie en vrinden blijft nu een gevoel van dankbaarheid en eerbied door de sterkende invloed, die er uitgaat van een herinne ring aan een trouwe man en vader, aan een goed en zuiver mens. W. Zwaan

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1955 | | pagina 49