DR TH. REINHOLD 22 September 1890—15 Augustus 1955 Op 15 Augustus 1955 overleed na een lang en geduldig gedragen lijden in zijn woning te Heemstede Dr Th. Rein hold, directeur van de afdeling Geologische Dienst van de Geologische Stichting. Thomas Reinhold werd op 22 September 1890 te Amster dam geboren en woonde met zijn ouders achtereenvolgens in Amsterdam, Bussum en Haarlem, in welke laatstgenoem de plaats hij de H.B.S. bezocht. Hij had al spoedig het on geluk zijn vader te verliezen, die hem bij zijn wetenschappe lijke opleiding tot grote steun had kunnen zijn. Daarna heeft hij als oudste van de kinderen getracht zijn vader in het gezin zo goed mogelijk te vervangen. Hij studeerde in de geologie aan de universiteiten van Lausanne, Genève en Bazel en pro moveerde in 1915 te Bazel 'cum laude' op een proefschrift getiteld: 'Die Goldpyritgange von Brusson in Piemont'. Uit het onderwerp van zijn proefschrift bleek zijn voor liefde voor de practische toepassingen van de geologische wetenschap, een voorliefde, die hem zijn gehele leven zou bijblijven en in zijn werken herhaaldelijk tot uiting zou komen. Op 1 Mei 1916 trad hij als districtsgeoloog voor Zuid Limburg in dienst bij de toenmalige Rijksopsporing van Delfstoffen in Nederland. In 1919 volgde zijn benoeming tot geoloog bij de kortelings opgerichte, te Haarlem geves tigde Rijks Geologische Dienst, wiens voornaamste taak het zou zijn, onder leiding van de directeur, Dr P. Tesch, een nieuwe geologische kaart van Nederland te vervaardigen. Reinhold zou in dit werk zijn deel hebben; hem werden gedeelten van de provincies Noordbrabant en Zeeland als karteringsgebied aangewezen. Voorlopig echter bleef hij als chef van de afdeling Zuid Limburg nog te Heerlen wonen en eerst in 1921 verhuisde hij naar Haarlem, om spoedig daarna zijn bemoeiingen met Zuid Limburg geheel los te laten en zich te wijden aan zijn nieuwe taak. Naast de vervulling van zijn dienst was Reinholds belang stelling in hoge mate gericht op de nieuwste ontwikkeling van de diepboortechniek en de constructie van toestellen tot

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1955 | | pagina 50