- 27 - het fotograferen in diepe boorgaten. Zelf construeerde hij zulk een toestel, waarop hij octrooi aanvroeg en verkreeg, en in de jaren 1923—1929 verschenen er over deze onder werpen verschillende artikelen van zijn hand, o.a. in het Polytechnisch Weekblad. Inmiddels had hij op een geogra fische excursie Mej. H. van Groningen ontmoet, met wie hij op 15 December 1925 te Deventer trouwde. Het gezin, dat in de loop der jaren met drie kinderen werd verrijkt, vestigde zich te Heemstede, waar Reinhold tot zijn dood is blijven wonen. Omstreeks 1930 was hij begonnen zich toe te leggen op micropalaeontologisch onderzoek en wel in 't bijzonder op de kennis van diatomeeën, een groep van micro-organismen, waaraan op dat tijdstip nog weinig aandacht was geschonken en waarvan de kennis van groot nut beloofde te zijn als hulpmiddel bij stratigrafische interpretatie. Hij bereikte hiermede resultaten en daar hij het onderzoek niet tot Ne derland beperkte en ook fossiele diatomeeën uit Indonesië en Belgisch Afrika onderzocht, kreeg zijn werk ook voor het buitenland betekenis. Toen in 1946 Dr Tesch aftrad als directeur van de afdeling Geologische Kaart van de Geologische Stichting (een semi- Rijksinstelling, die na de opheffing van de Rijks Geologische Dienst in 1936 voor dit lichaam in de plaats gekomen was), volgde Reinhold hem in deze functie op. Zijn directeurschap kenmerkte zich door zijn streven de door de afdeling ver gaarde geologische kennis meer dan tot dusverre dienstbaar te maken aan de maatschappij. Reinhold heeft de voldoening mogen smaken te ervaren dat de door hem ingeslagen weg geleid heeft tot een krachtige ontplooiing van de afdeling. Helaas heeft hij deze ontwikkeling niet ten volle kunnen meemaken, want meer en meer kreeg de ziekte, waarvan hij het slachtoffer is geworden, hem in haar macht. Wel heeft hij, daarbij door zijn echtgenote liefderijk terzijde gestaan, tot het laatste toe gestreden om zich aan de meedogenloze greep te ontworstelen, het heeft niet mogen baten. H. D. M. Burck

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1955 | | pagina 53