FLORENCE A. DE BOER 29 Mei 1910—23 September 1955 Mejuffrouw F. A. de Boer werd geboren op 29 Mei 1910 te Bandoeng. Haar studie in de medicijnen volbracht zij aan de Gemeentelijke Universiteit te Amsterdam in de jaren 1929-1936. Na het artsexamen heeft zij een korte tijd gewerkt op de Kinderafdeling van Mej. Dr A. F. A. S. van Westrif.nen om daarna haar opleiding als vrouwenarts aan te vangen. Deze opleiding bestond uit twee perioden van drie jaar en wel aan de vroedvrouwenschool te Rotterdam en aan het St. Elisa beth's of Groote Gasthuis te Haarlem. In het laatstgenoemde ziekenhuis kreeg zij haar opleiding van Mej. Dr F. C. van Hasselt, gynaecologe en verloskundige te Haarlem. In de oorlog en wel op 23 Juni 1942 vestigde Mej. de Boer zich in Haarlem als vrouwenarts, waar zij tot aan haar dood toe op 23 September 1955 haar practijk bleef uitoefenen. Voor degenen, die haar meer dan oppervlakkig gekend hebben, was het geen verrassing, dat zij van het begin af aan een bloeiende en zeer uitgebreide practijk heeft gehad. Zij had een grote belangstelling voor haar werk, zodat ze grondig op de hoogte was van haar vakliteratuur en bovendien zelf ook enkele artikelen heeft geschreven, welke getuigen van haar wetenschappelijke belangstelling. Doch de voornaamste reden, dat men haar hulp zocht, was, naar mijn mening gelegen in het feit, dat zij haar werk niet alleen met haar verstand, maar bovenal met haar hart verrichtte. Haar patiënten hadden haar volle belangstelling haar liefde en haar medelijden. Hun noden waren ook de hare en zij deed alles om de angst van de patiënten voor de ziekte en de zorg voor het gezin, zoveel mogelijk weg te nemen. Ze trok zich het lot van haar patiënten zeer sterk aan en dit maakte dan ook dat zij vast en zeker geen gemakkelijk leven heeft gehad. Naar buiten toe leek zij soms een beetje stug, maar wie haar beter kende, wist al gauw, dat dit een houding was, die heel vaak diende om haar warme mensenliefde te verbergen. Zij was buitengewoon eerlijk en bescheiden tegenover zich-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1955 | | pagina 61