- 36 - o.a. een auto werd aangeboden en bij het 25-jarig bestaan van de praktijk waren belangstelling en dankbaarheid van zijn patiënten onnoemelijk groot. Helaas werd de gezondheidstoestand van Dr Van de Belt er niet beter op, reden waarom hij besloot zijn overdrukke praktijk in Haarlem neer te leggen om te Bennekom, waar hij een buitenverblijf had, werkzaam te blijven in dienst der mensheid. Op 3 Juli 1954 hebben zijn patiënten hem een onvergete lijke afscheidshulde gebracht. En zo ging Dr Van de Belt Haarlem verlaten maar de herinnering aan deze rusteloze werker bleef in dankbare gedachtenis. Van de zo nodige rust is echter niet veel terechtgekomen want de Burgemeester van Ede richtte al spoedig het verzoek tot hem zich te be lasten met de oprichting en organisatie van een Gemeente lijke Geneeskundige Dienst. Daarnaast begon hij nog een cursus te volgen aan de Leidse Universiteit over Praeven- tieve en Sociale Geneeskunde en belastte hij zich met het samenstellen van een Sociografische beschouwing over de Gemeente Ede. Op 22 October 1955 zou de nieuwe Geneeskundige Dienst te Ede officieel geopend worden. Het liep echter anders. Na het ondergaan van een zeer ernstige operatie overleed Dr Van de Belt juist op die dag. Hoewel hij dus feitelijk geen Haarlemmer meer was deed zijn heengaan toch een golf van ontroering gaan door die uitgebreide kring van de oud-patiënten. Voor menig betraand oog rees het beeld van de man, die jarenlang hun dokter was geweest; méér dan dat: hun troos ter, hun raadsman, hun vriend. Slechts bij uitzondering zal het een mens gegeven zijn zoveel vrucht te zien op zijn arbeid, zoveel dankbaarheid te oogsten voor zijn toewijding, zo'n veelbetekenende plaats in te nemen in zo veler hart, maar ook zoveel liefde te leggen in zijn arbeid, zoveel mede leven te betonen aan zovele lijdenden en gebrekkigen. Hoe stond deze knappe, kundige arts als een mens onder de mensen! Hoe genoot hij van de goede dingen, die een mens van zijn kwaliteiten, op zijn weg ontmoet; hoe wist hij op meesterlijke wijze de teleurstellingen en ontgoochelingen, die ook in rijke mate zijn deel zijn geweest om te zetten in nieuwe en hernieuwde pogingen het hem gegeven licht

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1955 | | pagina 70