- 76 - FEBRUARI voor Maatschappelijke Zorg voor zieken; zuster Merison wordt toegekend de eremedaille in goud, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. Ir J. Volkers, hoofdingenieur van de Rijkswaterstaat (Noordzeekanaal) is benoemd bij de Deltadienst en wordt in Haarlem opgevolgd door Ir L. van Bendingen te Arnhem. 5. f De heer H. J. W. B. Disselkoen, wethouder van Heem stede. -j-De heer J. Santing, oud-leraar aan het Christelijk Lyceum. 6. Onder leiding van de UW wordt aan bejaarden in Haarlem-Noord warm eten thuis bezorgd. Ambassadeur van Pakistan, mevrouw Ra'anna Linquat Ali Khan, brengt bij een werkbezoek aan Noordholland een bezoek aan de Provinciale Griffie en het Frans Hals museum. (Zie 5 Maart.) 7. fDe heer H. J. Scholtmeijer, Heemstede, oud-gezag voerder van de KLM en ereburger van Pontianak. 8. De gemeenteraad van Bennebroek benoemt tot ge meentesecretaris de heer H. Schutte te 's-Hertogen- bosch. De gemeenteraad besluit een bedrag van 98.000 beschikbaar te stellen voor de bouw van een buurt centrum in Haarlem-Oost voor de bijzondere sociale zorg en maatschappelijk buurtwerk (zie 31 October en 1 December) en gaat een geldlening aan van drie mil- lioen gulden tegen een rente van 3i/2%. Begonnen wordt met de behandeling der begroting 1956. 9. Wegens de kou worden vuurpotten op straat geplaatst. 11. Mgr J. P. Huibers 20 jaar bisschop van Haarlem; op 13 Februari wordt een kapittelmis in de Sint Bavo op gedragen. 15. fDe heer H. van Leeuwen, oud-hoofd van een openbare lagere school in Haarlem-Noord. 17. Door de strenge vorst lijden vogels gebrek; in Haarlem en omgeving wordt een dierenrampactie gehouden. 18. Opening van de Mozart-week ter herdenking van de tweehonderdste sterfdag van de componist.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1956 | | pagina 108