- 89 - JUNI warming van het stadhuis, besluit tot het stichten van een school voor individueel lager nijverheidsonderwijs, tot het verlenen van een krediet van 11.000,— voor het inrichten van een tentoonstelling op het gebied van het buitengewoon lager onderwijs (zie 22 October), tot aan koop van perceel Spekstraat 14 voor 27.000,— en stelt een bedrag van 283.990,— beschikbaar voor het bou wen van kleedlokalen op de nieuwe sportvelden in N oord-Akendam. 7. In het Frans Halsmuseum wordt een maaltijd gehouden ter gelegenheid van het bezoek van Groothertogin Char lotte en Prins Felix van Luxemburg aan ons land; Ko ningin Juliana zit aan. fDe heer J. A. Lommelaars, die vijftig jaar een winkel in huishoudelijke artikelen aan de Koningstraat heeft gedreven. Burgemeester Mr O. P. F. M. Cremers stelt aan de Zee weg een pompstation van de Haarlemse waterleiding in werking. 8. Op de Linnaeushof te Heemstede wordt een seringen dag gehouden, voorafgegaan door een optocht van Haar lem uit. fDe heer J. J. Lansdorp, Bloemendaal, directeur van de N.V. Visserij-maatschappij 'Bloemendaal'. 9. In de Vishal wordt een tentoonstelling van werken van G. H. Breitner en van tekeningen van Vincent van Gogh gehouden. 11. Wegens zijn benoeming tot sociograaf te Groningen bedankt de heer E. F. A. Sap (Partij van de Arbeid) als lid van de gemeenteraad en wordt opgevolgd door me vrouw J. J. VAN DER WeL-BeYE. fDe heer D. J. van der Meer, offset-adviseur van de N.V. Machinehandel Mahez te Amsterdam en oud-chef monteur bij de Grafische Inrichting Joh. Enschedé en Zonen N.V. 12. Burgemeester en wethouders besluiten aan de woon schepenhaven in de Waarderpolder de naam te geven van Waarderhaven. 13. Ter gelegenheid van het vijfenzeventigjarig bestaan van

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1956 | | pagina 121