- 96 - SEPTEMBER 5. De Canadese Minister van Defensie, Ralph Camponey, bezoekt Haarlem. Vier Deense politiemannen zijn de gasten van de Haar lemse politie. 6. De Nederlandse Vereniging voor Waterleidingsbelan- gen vergadert te Haarlem. 7. Viering van het gouden jubileum van de drukkerij De Spaarnestad; het personeel biedt twee beelden aan die geplaatst worden bij de ingang van het gebouw aan de Nassaulaan. Voor het eerst na de oorlog wordt een tentoonstelling van door schoolkinderen gekweekte planten onder lei ding van de Floraliavereniging gehouden. In de Vishal wordt de tentoonstelling 'Facetten der he dendaagse kunst' geopend. 8. In het Spaarne wordt onder leiding van Haarlems Bloei een lichtvaart van boten gehouden. fDe heer H. H. A. van Beek, lid van de Kamer van Koophandel en Fabrieken. 9. Ds J. W. Weenink neemt afscheid als predikant der Baptiste gemeente. (Zie 16 September.) Ds J. W. Wery, afkomstig uit Oosterbeek, doet zijn in trede als predikant bij de Remonstrants Gereformeerde gemeente te Haarlem. 10. Ter gelegenheid van de afkondiging van de wijziging in de Grondwet wordt in het Stadhuis een bijeenkomst gehouden. 13. fDe heer J. N. Mazee, oud-leraar aan de Rijkskweek school voor onderwijzers(essen) en oud-kerkvoogd der Hervormde gemeente te Haarlem. Congres Nederlandse Vereniging voor Gemeentebelan gen. 15. Opening van het Doopsgezinde bejaardencentrum 'De Olijftak' aan de Heemsteedse Dreef te Heemstede. 16. Intrede Ds J. W. van Dam, gekomen uit Zandbulten, als predikant bij de Baptiste gemeente te Haarlem. Herdenking van het honderdjarig bestaan van de R.K. Parochiekerk aan de Korte Zijlweg te Overveen; Mr F.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1956 | | pagina 128