- 97 - SEPTEMBER Vorstman wordt benoemd tot ridder in de Sint Grego- rius-orde. 17. De heer F. Ch. Schrijnemakers neemt afscheid als direc teur van het Centrale Coöperatieve In- en Verkoopbu reau van de LTB en wordt opgevolgd door de heer A. J. VAN WoERKENS. Congres van de Ned. R.K. Hanzebond van werkgevers in de woninginrichting 'Sint Reinoldus'. In een gebouw nabij de Sionskerk wordt het Consulta tiebureau voor Kinderhygiëne van het Oranje-Groene- kruis geopend. 19. Opening rolschaatsenbaan op het Van Zeggelenplein in Haarlem-Oost. Mevrouw Mr E. A. J. Scheltema-Conradi gehuldigd ter gelegenheid van haar zilveren jubileum als raadslid; de raad besluit tot aankoop van hotel Funckler, welk be sluit Gedeputeerde Staten later niet goedkeuren. Honderdvijftig echtgenotes van deelnemers aan een in ternationaal landbouwcongres te Den Haag bezoeken Haarlem. 21. De Franse beeldhouwer Ossip Zadkine is tegenwoordig bij de onthulling van een door hem vervaardigd beeld dat geplaatst wordt in de gevel van het vernieuwde fi liaal van de firma Nederland-Kattenburg aan de Grote Houtstraat. 22. Receptie ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan van het Diaconiehuis aan de Jansstraat te Haarlem. 24. Begin van de tweede Haarlemse muziekweek. 27. De vergadering der Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Haarlem en omliggende gemeenten verleent eervol ontslag aan Jhr Dr J. C. Mollerus als secretaris der Kamer en benoemt Mr A. G. de Blécourt tot zijn opvolger. 29. Negenhonderd leden van de Vereniging van onderwijze ressen bij het Christelijk kleuteronderwijs in Haarlem bijeen. Daar geen gevolg is gegeven aan het verlangen der typo grafen de lonen te verhogen legt een groep typografen

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1956 | | pagina 129