- 99 - OCTOBER telijke randweg, gedeelte Zijlweg—Wagenweg langs de Lorentzkade. Voor de tweede keer begint het bevolkingsonderzoek op tuberculose. 9. Het gemeentebestuur heeft voor plaatsing in het Stad huis aangekocht het schilderij 'Avondfeest op de Grote Markt' van Pieter de Molijn. De rechtbank installeert tot rechter Mr J. D. Vink, ge komen uit Almelo. 10. De gemeenteraad besluit tot aankoop van de vroegere lighal van het Rode Kruis voor 7.500,— en verleent kredieten van 33.000,— en 9.350,— voor het inrichten ervan voor jeugdwerk; besloten wordt tot aankoop van een buitencentrum te Epe voor 210.000,—, om dat in te richten tot vacantiecentrum voor de jeugd, tot aan koop van het fabriekscomplex Holland-Nautic voor 1.600.000,— en tot verbetering van het kruispunt bij de Zijlbrug en Kinderhuissingel, waarvoor een bedrag van 50.000,— nodig is. 11. Bij een openbare inschrijving wordt de obligatielening der gemeente overtekend. De Provinciale Staten komen bijeen voor de verkiezing van leden voor de uitgebreide Eerste Kamer. 13. Het district Haarlem van het Rode Kruis houdt in de Hout een grote oefening. 17. De gemeenteraad behandelt een woningbouwnota van Burgemeester en Wethouders en besluit een dienst voor volkshuisvesting op te richten. 21. Viering van het honderdjarig bestaan der R.K. kapel in het Provinciaal ziekenhuis te Santpoort. fDe heer J. Ackermann, oud-leraar Ambachtsschool en kerkelijk ontvanger en ouderling der Hervormde ge meente Haarlem-Noord. Ingebruikneming van bejaardenwoningen achter de kathedrale basiliek aan de Leidsevaart van de R.K. wo ningbouwvereniging 'St. Bavo'. 22. fDr Mr C. J. Koch, oud-voorzitter van de Raad van Arbeid.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1956 | | pagina 131