- 103 - NOVEMBER-DECEMBER bedrijf G. W. Polderman te Spaarndam en secretaris van het Gemengd zangkoor aldaar. De heer Th. Beccari, vijftig jaar bestuurslid van de IJs club voor Haarlem en omstreken, benoemd tot erelid. 29. JDe heer S. H. Brongersma te Santpoort, vroeger arts te Bloemendaal. In Haarlem komt een groep Hongaren aan die in Bethesda Sarepta aan de Hazenpaterslaan voorlopig wordt ondergebracht. (Zie 6 December.) 30. De gemeenteraad van Heemstede benoemt tot directeur van Openbare Werken Ir Th. J. Mebius te Hoofd dorp en besluit tot aankoop van de hofstede van het Oude Slot. De gemeenteraad stelt de begroting 1957, die een tekort heeft van 4.056.518,—, vast. DECEMBER 1. Viering van het veertigjarig bestaan van de Haarlemse Scheepsbouwmaatschappij. De Canadees Deslauziers verovert te dezer stede het wereldkampioenschap dammen. Opening van het buurthuis voor sociale zorg en maat schappelijk buurtwerk in de Thorbeckebuurt. 3. De N.V. Glas- en Verfindustrie Sabelis en Kerrebijn wordt bij de viering van het honderdjarig bestaan het predicaat hofleverancier verleend. Invoering van de melksanering. De Haarlemmer Mr Dr J. Th. de Smidt houdt zijn inau gurele rede in de gemeentelijke universiteit te Amster dam. 6. Een enveloppenactie ten bate van Hongaarse vluchte lingen levert 19.000,— op. (Zie 29 December.) 7. JDe heer M. Doornebosch, oud-lid van de gemeenteraad. 8. Receptie ter gelegenheid van het vijfentwintigjarig be staan van Haarlems Postaal Mannenkoor. 9. De Mariakapel in de Sint Jozefkerk aan de Jansstraat gerestaureerd.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1956 | | pagina 135