Mr C. W. D. Vrijland, aan de beurt van aftreden, stelde zich gelukkig herkiesbaar. Beiden werden bij acclamatie gekozen. Na het kiezen van een nieuwe kascommissie deelt de voorzitter de plannen mee voor het komende jaar. In de rondvraag worden mogelijkheden besproken die een contri butieverhoging zouden kunnen bieden. Een fotowedstrijd zal in het bestuur overwogen worden. Deze geanimeerde avond, waarin het zo noodzakelijke contact tussen leden en bestuur mogelijk was, werd door onze voorzitter gesloten met de wens dat het onze Vereniging goed moge gaan. 6 September waren wij te gast in de tuin van het Kanton gerecht, waar Mr C. M. J. de Jongh ons wederom de moge lijkheid bood naar het speciaal voor onze leden georgani seerde carillon-concert te luisteren. Het was ditmaal Leen 't Hart, stadsbeiaardier van Delft, Leiden en Amerstfoort, die op voortreffelijke wijze het klokkespel van de Groote Kerk over Haarlem liet klinken. Deze tuin, waar het stadsrumoer nauwelijks doordringt, en de silhouet van de toren tegen een naderende onweerslucht gaven dit met zorg samengestelde concert een bijzonder cachet. Het was weer najaar geworden, eer de Haerlemmers ge zamenlijk zouden wandelen en genieten van het natuur schoon dat Haarlems omgeving biedt. 22 October achtte Mr Vrijland de herfsttinten van Elswoud op zijn mooist en ook deze traditionele wandeling over dit prachtige landgoed was weer een groot succes. Culemborg was het doel van onze jaarlijkse excursie en op 3 November vertrokken 2 autobussen met 65 deelnemers in zuidelijke richting. De ongedwongen en hartelijke ontvangst door de secre taris van het genootschap Voet van Oudheusden vond plaats in het Stadhuis. Ons gezelschap werd in twee groepen verdeeld, die vóór en na de uitstekend verzorgde koffietafel in de Raadskelder door enkele leden van Voet van Oudheusden werden rond geleid. Veel wetenswaardigs en fraais werd ons getoond en verteld: het stadhuis op bijzondere wijze gerestaureerd; de

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1956 | | pagina 13