nen opgemaakt werden. Het herstel van de gevel van het gebouw Spaarne 57 werd voltooid. Het pand Baan no 7 werd dank zij onze steun van een pas send dak voorzien en de roedeverdeling in de vensters die gedeeltelijk ontbrak werd gecompleteerd. Het wapen van het Hofje van Staats werd geschilderd; in de Brouwerskapel in de Grote Kerk werd van bestaande zerken een vloer gelegd; plannen voor herstel van de Waalse Kerk werden bestudeerd; de molen 'De Adriaan', die wij al 25 jaar missen, blijft op ons programma; de monumentale stoep van de Sociëteit Trou moet blijcken werd hersteld. Een woord van hulde zij hier gebracht aan de heer Martin, die geheel voor eigen rekening de Hemelpoort, Schagchel- straat 37, uitstekend liet restaureren. Wij gaven een bijdrage voor een herdenkingssteen voor Mozart in de Bavo. 1 en 2 Juni was in de Hoofdwacht het registratiebureau gevestigd voor de deelnemers aan de 10de jaarvergadering van de Nederlandse Tafelronde. Een paar honderd leden, waaronder ook vele buitenlandse Round Tabiers, betraden onze Hoofdwacht om hun papieren in ontvangst te nemen. Een gedeelte van dit gezelschap werd op Zaterdagmorgen door mejuffrouw Dr G. H. Kurtz en de heer A. C. Sandijck door de stad rondgeleid. Op 16 Augustus brachten een 40-tal leden van Oud Edam een bezoek aan Haarlem. Onder leiding van Dr C. Spoelder werd het Frans Halsmuseum bezocht, terwijl Dr A. Melchior hen in twee groepen bij zich thuis ontving, waar zijn prach tige interieur vol bijzondere stukken werd bewonderd. 21 November nam het bestuur afscheid van de heer B. F. Enschedé met een maaltijd in de Hoofdwacht. Bij die ge legenheid werd de heer Enschedé de zilveren legpenning onzer vereniging aangeboden, als dank voor het vele dat hij voor Haerlem deed.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1956 | | pagina 15