HENRIJOHAN WOUTER BENJAMIN DISSELKOEN 24 November 1894—5 Februari 1956 Een pijnlijke schok ging door de gemeente Heemstede bij het vernemen van de tijding van het plotseling overlijden van de heer Disselkoen, in leven wethouder dezer gemeente. Het verheugt mij, dat Uwe vereniging mij, die zo vele jaren met hem heeft samengewerkt, de gelegenheid heeft geboden enkele woorden in Uw jaarboek te wijden aan de plaats, welke hij gedurende vele jaren in de Heemsteedse samen leving heeft ingenomen, waardoor hij heeft bereikt, dat zo talrijk velen warme gevoelens jegens hem koesterden. Disselkoen werd op 24 November 1894 geboren in She- drecht alwaar zijn vader schoolhoofd was. Zijn eerste oplei ding was eveneens op het onderwijsvak gericht, doch wijzigde zich in de richting der verpleging. Eenmaal in die functie werkzaam kwam hij in nauw con tact met de vakorganisatie en reeds op jeugdige leeftijd aan vaardde hij een administratieve betrekking bij het NV V. Het vrije beroep was evenwel meer in overeenstemming met zijn levendige natuur en zo vestigde hij zich ongeveer 30 jaren geleden in Heemstede als publicist. In tal van bladen zijn artikelen op allerlei gebied van zijn hand in de loop der jaren verschenen. Zijn streven ging steeds sterk uit naar de politiek en daarin heeft hij zich de laatste jaren volkomen kunnen ontplooien. Op 1 September 1931 aanvaardde hij zijn eerste openbare functie als lid van de raad dezer gemeente en het bleek al spoedig dat hij daarvoor bijzondere capaciteiten bezat, die hem op de voorgrond deden treden. Hij bezat de gave om zijn gedachten over de te behandelen zaken op kernach tige, zakelijke wijze naar voren te brengen en had mede daar door al spoedig het gehoor van de vergadering. In de jaren van zijn raadslidmaatschap heeft hij het t college van burge meester en wethouders niet altijd gemakkelijk gemaakt, doc zijn constructieve betogen hebben dikwijls tot gevolg gehad, dat belangrijke voorstellen volgden en werden verwezenlijkt.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1956 | | pagina 18