- 9 - De oorlogsjaren waren voor de heer Disselkoen zeer moei lijk, toch heeft hij in die jaren door zijn werkzaamheden in de Haarlemmermeer heel veel voor tal van ingezetenen kunnen doen, waaraan zij nog oprecht dankbare herinneringen be- waren. c Zijn warme belangstelling en medeleven met anderen heeft hij ook in die jaren op ondubbelzinnige wijze getoond. Na de oorlog keerde hij terug in de Raad van Heemstede en werd op 3 September 1946 benoemd tot wethouder dezer gemeente, waardoor hij in de gelegenheid werd gesteld zijn magistrale talenten ten volle te ontplooien. Hij heeft daarvan dan ook tot aan zijn verscheiden gebruik gemaakt en ontzag gelijk veel en nuttig werk voor de gemeenschap verricht. In die ongeveer tien jaren van zijn wethouderschap heeft hij de achting en de waardering weten te verwerven van alle poli tieke groeperingen in de Raad en dat hij zijn wethouders functie tot zijn dood toe heeft kunnen vervullen, was zeker voor een niet gering deel te verklaren uit het algemene res pect voor zijn werkkracht en zijn persoon. In de periode dat de heer Disselkoen wethouder is geweest zijn mede door zijn werkzaamheid belangrijke dingen tot stand gebracht. Op het gebied van het onderwijs, welke be langrijke afdeling van de gemeentelijke taak hem was opge dragen, springt in de eerste plaats de royale doorvoering, niet naar de letter, maar naar de geest van de financiële gelijk stelling tussen openbaar en bijzonder onderwijs in het oog, alsook de ontwikkeling van het kleuteronderwijs. Onder zijn leiding kwam een nieuwe Crayenesterkleuterschool tot stand, terwijl de nieuwe kleuterschool aan de Franz Schubertlaan op handen was en ook een vernieuwing van de kleuterschool aan de Voorweg zijn volle aandacht had. Verder werden tal van openbare en bijzondere lagere scholen verbeterd. De onderwijs-methoden hadden zijn volle belangstelling; hij spande zich in voor vele vernieuwingen. Ook op cultureel gebied was hij bijzonder actief. De Heem- steedse gemeentelijke bibliotheek, waarin een algemene en een specifiek rooms-katholieke afdeling getuigen van een unieke samenwerking, zoals hij die steeds tussen de verschil lende levensbeschouwelijke groeperingen betrachtte, is daar van een duidelijk bewijs. Als wethouder voor de volksgezond heid zorgde hij er voor, dat een zeer belangrijke uitbreiding

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1956 | | pagina 21