- 10 - van het op initiatief van wijlen Dr Droog gestichte gezond heidshuis tot stand kwam, waarvan een der artsen getuigde, dat dit nu een medisch centrum is geworden, waarop een ieder trots is. Toen hij wethouder van de bedrijven was, legde hij de grondslag voor de gedifferentieerde gezinstarieven voor water, stroom en gas. Slechts enkele grepen uit de zeer vele werkzaamheden die de heer Disselkoen als wethouder heeft verricht, heb ik ver meld, daar het te veel ruimte in beslag zou nemen hierover verder uit te weiden. Ook naast zijn wethouderschap hadden vele Heemsteedse aangelegenheden zijn volle belangstelling, waarvan onder meer getuigt zijn voorzitterschap van de vereniging Oud- Heemstede—Bennebroek. Zijn laatste belangstelling ging uit naar de zorg voor de bejaarden; hij was kort voor zijn heengaan gekozen tot voor zitter van de afdeling Heemstede van de Algemene Bond van ouden van dagen. Als voorzitter van de afdeling Heemstede van de Partij van de Arbeid toonde hij zich een strijder voor sociale recht vaardigheid voor de economisch zwakken en op zijn begra fenis schetste een vertegenwoordiger van dit Partijbestuur hem als een trouw toegewijd dienaar van de partij. De dood heeft een einde gemaakt aan dit welbesteed leven en een leegte nagelaten niet alleen bij zijn gezin, dat hem zo innig lief was, maar ook bij zijn vele vrienden, die in grote getale van hem afscheid namen op 9 Februari 1956. N. Vos, oud-secretaris van Heemstede

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1956 | | pagina 22