Zoals zijn latere preken, het merkwaardige frisse hadden van iemand die midden in het leven stond, zo was hij ook opmerkelijk objectief en fris in zijn opvattingen aangaande architectuur. Ds Blauw was op 87 jarige leeftijd geen rem doch, integendeel, een stimulerende factor bij het totstand komen van een moderne school. Voor sommigen gold Ds Blauw als een ongemakkelijk heer. Hij kon, zonder aanzien des persoons, voor zijn mening uitkomen, of dit voor anderen prettig was of niet. Niet zo zeer omdat dit dan zijn persoonlijke opvatting was maar, omdat dit naar zijn mening voor de zaak of het beginsel dat hij voorstond nuttig of nodig was. Eigenbelang was bij hem ver te zoeken en met zijn emo tionele aard kon hij zich als een bevelhebber uiten. Hoewel dit uiteraard wel eens tot botsingen leidde, zo kwam dit voor hem slechts voort uit toewijding aan het bepaalde werk dat gedaan moest worden en dat hij liefhad. Zo kon ik van deze explosieve man houden ook al was ik het niet altijd met hem eens. En dat kon hij met een wijze glimlach aanvaarden. Hij ging toch zijn gang. Een merkwaardige hoeveelheid werk verzette hij en een evenzo merkwaardig aantal functies vervulde hij bijkans on vermoeibaar. Hij was voorzitter, later secretaris van de Ver eniging van Scholen met den Bijbel, voorzitter van de eerst kort geleden gereed gekomen scholen voor Christelijk Bui tengewoon Lager Onderwijs, bestuurslid van de Vereniging voor Christelijk U.L.O., van de Vereniging voor Christelijk Kleuteronderwijs, van de Utrechtse Zendingsvereniging, van de Vereniging voor Uitwendige Zending enz. Daarbij be oefende hij nog liefhebberijen zoals het snijden van houten figuurtjes die dan op bazars werden verkocht en tenslotte was geen huishoudelijke hulp aan zijn vrouw hem te veel. Bij al deze besognes ging de gewone fiets hem te langzaam; hij snorde op zijn bromfiets als een jonge man langs de weg, verbazing wekkend bij allen die zijn leeftijd bevroedden. Ondanks de smeekbeden en waarschuwingen van zijn lieve vrouw, die hem tegen alle verwachtingen in nog over leeft, kon hij het werken niet laten. Ik geloof dat rusten voor hem onmogelijk was. Hij moest organiseren, leiding geven

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1956 | | pagina 26