- 16 - naai terrein is van groot belang geweest voor de Nederlandse tuinbouw in het algemeen. De grote tentoonstellingen in 1910, 1925 en 1935 door hem georganiseerd, brachten niet alleen ontelbare vreemde lingen naar Nederland, maar ook hijzelf trok naar bijna alle landen van dé wereld als lid van internationale jury's of commissies en ook in het buitenland werd zijn grote autori teit algemeen erkend. Niet alleen werden hem door verschil lende regeringen een 9-tal hoge onderscheidingen verleend, maar werd hij ook benoemd tot erelid van een 8-tal buiten landse organisaties op het gebied van de tuinbouw. Een 4-tal persoonlijke ere-medailles werden hem toegekend, waarbij de grote gouden medaille van het Nicolaas Damesfonds, de hoogste onderscheiding, die het bloembollenvak op dit ge bied kan verlenen. Als organisator was hij door zijn vooruitziende blik niet alleen een goed strateeg, maar ook de bekwame tacticus, die de te volgen weg, om het na te streven doel te bereiken, wist aan te geven. De redes, door hem gehouden bij de opening van de alge mene vergaderingen van zijn Koninklijke Algemene Ver eniging voor Bloembollencultuur, waren niet slechts keurig van stijl, maar steeds belangwekkend van inhoud. Hij was één van de oprichters van de Bond van Bloem bollenhandelaren. Het Scheidsgerecht voor de Bloembollen- handel kwam onder zijn leiding tot stand. In de eerste oorlog was hij mede de drijfveer tot de op richting van de Codro, die voor de gemengde bloembollen- bedrijven van zo grote betekenis is geweest. Hij was vele jaren voorzitter van de Kamer van Koophandel voor Haar lem en omstreken, was gouverneur van het Rotary district Nederland en in al deze gevallen toonde hij zijn leiderschap waard te zijn. Zijn verdiensten voor de bloembollencultuur, hoewel reeds vele malen op de meest eervolle wijze erkend en ge prezen, zullen, met de loop der tijden, steeds duidelijker naar voren treden. De naam Krelage is voorgoed met de historie van de bloembollencultuur en van de Nederlandse tuinbouw ver bonden. VAN Slogteren

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1956 | | pagina 32