R. W. P. PEEREBOOM 25 Mei 1891-14 Mei 1956 Toen mij met herhaalde aandrang werd gevraagd, in dit jaar boek over mijn in 1956 overleden broer Robert Willem Pieter voor mij altijd korter Bob - te schrijven, heb ik daartegen, ook meer dan eens, bedenkingen ingebracht. Mijn herinneringen aan hem heb ik gezegd - zijn zo over vloedig, zo overladen met details uit het familieleven dat ik nauwelijks, zoals naar mijn mening voor een persoonsbe schrijving vereist is, afstand kan nemen van mijn onderwerp en hem in een gecomprimeerd geheel zien. Anderzijds belette de genegenheid, die ik steeds voor hem heb gevoeld, mij het verzoek te blijven weigeren, hoezeer ik besefte en nu nog besef, naar eigen gevoel tekort te moeten schieten. Mijn enige broer, oudste van de drie kinderen in ons ouderlijk gezin, is in 1891 te Haarlem geboren. Over onze jeugdjaren valt niet veel te zeggen. Het gezinsleven was voor ons rustig en harmonisch, met de altijd onbelangrijke en spoedig weer geluwde ruzietjes die er onder kinderen bij horen, de scholen werden door de jeugdige slachtoffers als een noodzakelijk kwaad beschouwd, verscheidene takken van sport vormden een welkome verademing. Door die gebrui- kelijke kinderlijke bezigheden heen oefende de sfeer van de krant Haarlems Dagblad, waarvan onze vader directeur hoofdredacteur was, reeds vroeg haar invloed uit. Het was in de tijd, dat de leider van een bedrijf na het middageten een poosje in een gemakkelijke stoel mocht gaan zitten, maar dan spoedig toch weer enkele avonduren op zijn kantoor qn» doorbrengen, terwijl hij elke Zondagochtend toch op° z'n minst nog een uurtje daarheen ging om de post door te kijken. Ik wilde met deze opmerkingen in de eerste plaats duide lijk maken, hoe in het ouderlijk gezin de belangstelling voor de krant en het besef van haar belangrijkheid intens werd gevoed, nog zonder dat het streven daarop bewust was ge richt. En verder wilde ik memoreren, dat mijn broer tot°in de laatste jaren van zijn leven, van tijd tot tijd herinneringen ophalende uit die jonge jaren, telkens weer bewees hoe

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1956 | | pagina 36