van de H.O.V. van tal van jaren tot uiting bracht. Hij was een moot enthousiast voor de cricketsport omdat hij deze zag als de zuiverste toepassing van sportbeoefening in een tijd, waarin de beoefening van tal van andere sporten in haar zuiverheid werd belaagd. Deze drie, zo ver uiteenliggende voorbeelden, mogen volstaan om uit te drukken wat ik bedoel. Op plaatselijk niveau stelde hij zich achter de in zameling ten bate van de Stille Armen, geleid door een zelfde mededogen voor de mensheid, als in zijn andere werk zo primair de grondslag was. Mijn broer Bob was een zeer 'geslaagd journalist. Zijn reputatie was groot, niet alleen in Haarlem maar in het gehele land en men zocht landelijk zijn medewerking op verantwoordelijke posten. Zijn leidende functie in de op richting van het Algemeen Nederlands Persbureau A.N.P., zijn later voorzitterschap gedurende een aantal jaren van de Raad van Beheer van deze instelling, zijn voorzitterschap van de sectie Hoofdredacteuren in de Nederlandse journa listiek, streelden ongetwijfeld zijn ijdelheid, maar dit was een gezonde en gerechtvaardigde ijdelheid. Men zou verwachten, dat de waardering die hij zo rijke- liik ondervond, zijn leven rustig en voor hemzelf bevredi- gend zou hebben doen verlopen. Dit heeft hij niet bereikt. Zoals voor zovelen met artistieke inslag, grote individuele gaven en idealisme is het innerlijk leven niet gemakkelijk voor hem geweest. Ik zal mij, als daartoe niet bevoegd, niet wagen aan een analyse van zijn persoonlijkheid, laat staan een oorzaak trachten te vinden voor de disharmonie tussen zijn succes in zijn taak en zijn zelfvoldoening. Ik weet alleen dat met hem een talentvol, scherpzinnig eerlijk mens is heengegaan, die ik met meer dan de genegen heid die tussen broers als zodanig aanwezig is, herdenk. P. W. Peereboom

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1956 | | pagina 41