Dr tjalling halbertsma 14 Februari 1891—27 Juli 1956 Na 65 gelukkige jaren geleefd te hebben stierf Hal bertsma plotseling op 27 Juli 1956. Hij was 35 jaren kinderarts, tot op de laatste dag; van groot formaat, zowel wetenschappelijk als praktisch. En bovenal was hij als kinderarts de vriend van zieke kinderen en van hun bezorgde ouders. Maar wij zullen ons Tjalling Halbertsma in de eerste plaats altijd herinneren als man van eruditie en innerlijke beschaving en zo was hij een waardig telg van een oud Fries geslacht, dat door de eeuwen heen in cultuur en wetenschap heeft uitgeblonken. Hij behoorde tot een steeds kleiner wor dende groep artsen, die naast een gedegen medische kennis een universele kennis hebben en daardoor een grote waar dering voor de cultuur en voor traditie, die beide gedurende zijn gehele leven door hem gekoesterd werden en hij verbaasde zich dikwijls over de onrust der tijden en de be perktheid van velen zijner tijdgenoten. Zijn leven was gelukkig; hij werd als een Halbertsma ge boren, hij groeide op in een gezin en omgeving vol van tra ditie en cultuur. Hij werd volwassen vóór 1914 en dat be tekent, dat zijn jeugdjaren vallen in een periode van rust in Europa. In 1918 werd hij arts en in 1920 promoveerde hij aan de Universiteit van Leiden. Kort daarop huwTde hij met me juffrouw H. A. Waller, die hem vier dochters en één zoon schonk; kinderen, die op hun beurt de weldaad van een on bezorgde jeugd in een goed en hoogstaand gezin hebben mogen beleven. In 1921 vestigde Halbertsma zich in Haarlem als kinder arts en in 1926 werd hij verbonden aan het St Elisabeth's of Groote Gasthuis, het eeuwenoude ziekenhuis, waarin Hal bertsma zich bijzonder thuis moest voelen. Zijn assistenten hebben van hem geleerd, hoe men een goed medicus moet zijn. In 1931 werd hij privaat-docent in Leiden en richtte hij mee het Maandschrift voor Kindergeneeskunde op. Van het

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1956 | | pagina 42