Mr G. JANSEN 20 Juni 1890—13 Augustus 1956 Mr G. Jansen verwisselde in 1937 zijn functie van burge meester van de industrierijke stad Hengelo (O.) tegen die van secretaris der Algemene Werkgevers Vereniging, die te Haarlem gevestigd is. Door zijn objectieve leiding, zijn grote kennis van zaken en vertrouwenwekkend gezag had hij zich in Hengelo een zeer geziene plaats verworven, die zich bij zijn aftreden de monstreerde in het verbinden van zijn naam aan het plein waar Hengelo's raadhuis staat. Zo werd dus in 1937 Mr G. Jansen bewoner van groter Haarlem en bleef dit ook, toen hij in 1940 werd benoemd tot directeur van de Rijksverzekeringsbank te Amsterdam en later tot voorzitter van het bestuur van dit belangrijke cen trale lichaam der wettelijke sociale verzekering. Hij ver vulde deze funcie tot het bereiken van zijn 65ste jaar er een zeer eervol einde aan maakte. Daarnaast was hij lid van het College van Rijksbemidde laars, een college, dat ter bevordering van de arbeidsvrede waardevolle bemiddeling verleent. Van zijn verdere, min of meer ambtelijke activiteiten mo ge ik ten slotte alleen vermelden die bij de Bank van Neder landse Gemeenten en bij de Herstelbank. Bij al die functies werd hij geleid door diezelfde hoge en van groot verantwoordelijkheidsgevoel getuigende geest en gesteund door zijn steeds rijker kennis van zaken als waarvan Hengelo reeds getuige was geweest. En dit alles stoelde bij hem op een uitgesproken belangstelling voor de sociologi sche ontwikkeling dezer tijden en op een sterk erudite eigen instelling. Was het een wonder, dat iemand als Jansen ook buiten zijn ambtelijke loopbaan een figuur was, waarop in allerlei kringen een beroep werd gedaan. En hier is het vooral in Haarlem, dat de herinnering aan hem levendig en dankbaar zal blijven. Zakelijke instellingen zowel als verenigingen mochten hem tot zich trekken.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1956 | | pagina 46