CORNELIS VAN DER WILDEN 30 Augustus 1907—5 October 1956 Cornelis van der Wilden werd op 30 Augustus 1907 te Hillegom geboren. Na het doorlopen van de Christelijke Lagere School en de Christelijke Mulo School aldaar, kwam hij in dienst van een Haarlemse Bankinstelling, alwaar hij al spoedig de aandacht op zich vestigde door zijn helder verstand en zijn grote werkkracht. In recordtijd wist hij zijn diploma's boekhouden en buitenlandse handelscorrespon dentie te bemachtigen. Na het vervullen van zijn militaire dienst kwam hij op 24 October 1927 als assistent-boekhouder bij N.V. Film fabriek Polygoon te Haarlem, waaraan hij gedurende 30 jaar zijn beste krachten heeft gegeven. Dank zij zijn bijzondere hoedanigheden werd hij reeds in 1931 benoemd tot algemeen procuratiehouder en op 30-jarige leeftijd tot directeur. Veel heeft Van der Wilden bijgedragen tot de uitbouw van Polygoon; vooral het wekelijkse filmjournaal 'Neerlands Nieuws' had zijn nooit verflauwende belangstelling. Ondanks zijn zeer drukke werkkring, slaagde hij er steeds in zich vrij te maken als het Hoofdbestuur van de Neder landse Bioscoop-Bond een beroep op hem deed. Aan de arbitrale rechtspraak in die Bond heeft hij vele jaren deel genomen. Hij werd er gewaardeerd om zijn scherp inzicht en de gave zijn mening glashelder te kunnen formuleren. Ook in het kerkelijke, sociale en culturele leven in zijn woonplaats Bennebroek, had Van der Wilden een werk zaam aandeel. Cornelis van der Wilden heeft uitermate intensief, maar helaas veel te kort geleefd. Op 9 October 1956 werd hij op 49-jarige leeftijd onder een overweldigende belangstelling op de Algemene Begraafplaats van de Nederlands Her vormde Kerk te Bennebroek naar zijn laatste rustplaats gedragen. Brand D. Ochse

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1956 | | pagina 50