lb Situatieplans van Vestingen no. 18 B. Kaart van de situatie tussen de dorpen Beverwijk, Wijk aan Duin, Wijk aan Zee en Heemskerk, benevens de nieuw aangelegde linie in het voorjaar 1800 op order van de luit. kol. dir. C. R. T. Krayenhoff, getekend door de kap. ingen. W. Lobrij. Niet gedateerd; begin XlXe eeuw. Plans van Vestingen no. 160. c. De Linie van Beverwijk in 9 bladen; twee bladen litt. h. en i elk getiteld 'Generaal profil voor de Redouten welke in de Linie voor de Beverwijk tot Wijk op Zee zullen worden gelegt,' kenne lijk een origineel met copie; niet ondertekend; 1800. (11) Algem. Rijksarchief Genie Situatieplans van Vestingen no. ig, litt. B. (12) Vriendelijke mededeling van Mr. Mommers, Rijksarchivaris te 's-Gravenhage en Mevrouw Doornink, Archivaris van Zutphen. (13) Archief van Oorlog no. 23, invent. 288. (14) Weer daarachter waren ontworpen 4 grotere, vierkante, z.g.n. defensieve barakken-kazerneszie de tekening van dat jaar in het Algemeen Rijksarchief, Plans van Vestingen litt. B. no. 179. Aldus is het plan onuit gevoerd gebleven, maar men heeft hier later volstaan met het leggen van een reeks van 3 (bredere) lunetten ener rij van 8 in totaalvgl. A. J. v. d. Aa 'Aardrijkskundig Woordenboek der Nederlanden,' XII, Gorichem, 1849, bl. 452. (15) In het Rijksprentenkabinet te Amsterdam, Rijksmuseum, is een plaat van 1887 door A. J. Eijmer voorstellende de post no. 15 met de oude situatie van het monument; zie ook het Tijdschrift 'Buiten,' 1919, bl. 591/2. (16) Ve Afdeling no. go De Majoor-Eerstaanwezend Ingenieur der Genie te Haarlem had de welwillendheid mij hiermede in kennis te brengen.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1957 | | pagina 107