ANTOON MAARTEN TIJSSELING 10 augustus 189322 maart 1957 Op 22 maart 1957 overleed, 63 jaar oud, een man wiens persoonlijkheid en arbeid voor velen een blijvende herinnering in onze stad en daarbuiten heeft nagelaten. A. M. Tijsseling kenmerkte zich in de stad, waarin hij werd geboren, heeft geleefd en gewerkt, als een Haarlemmer in hart en nieren. Ongeveer 45 jaren heeft hij deel uitgemaakt van het korps ambtenaren van de Haarlemse secretarie. Na de bevrijding in 1945 werd hij belast met de leiding van de financiële afdeling, waaraan hij gedurende een kleine 30 jaar verbonden is geweest. In deze functie wist hij zich als het ware opgenomen in het gebeuren van alle dag, waarbij het wel en wee van de Haarlemse gemeenschap die hij diende hem zeer ter harte ging. Dat die belangstelling zich wel het meest concentreerde op de ontwikkeling van de Haarlemse financiën ligt, gezien de positie waarin hij was geplaatst, voor de hand. Bij de velen die met hem hebben samengewerkt, of die op andere wijze met hem in regelmatig contact kwamen, stond hij bekend om zijn oprechtheid, waarmee hij een ieder tegemoet trad. De hoffelijkheid die hem kenmerkte, gepaard gaande aan de hem eigen charmante wijze in zijn optreden, droegen er toe bij dat hij bij allen die hem kenden in hoog aanzien stond. Dat ook het gemeentebestuur hem om zijn vakkennis en zijn gedegen financiële adviezen bijzonder waardeerde kwam bij zijn afscheid op 10 mei 1954 op wel duidelijke wijze aan het licht toen hij zich om gezondheids redenen genoopt zag zijn taak, die hem lief was, voortijdig te beëindigen. Naast zijn activiteit in de dagelijkse arbeid ontplooide Tijsseling zich ook op ander terrein. Zo was hij een aantal jaren bestuurslid en vice-voorzitter van een der grootste destijds in Haarlem bestaande ambtenarenorganisaties en was hij, vóór de totstandkoming van de centrale filmkeuring, lid van de plaatselijke commissie van toezicht op de bioscopen. In het bijzonder genoot hij bekendheid in sportkringen. Niet omdat hij in de persoonlijke beoefening van de sport tot de

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1957 | | pagina 49