8 De 16de mei bracht ons in Brinkmanns muziekzaal samen voor een inleiding van de heer Corneille F. Janssen, hoofd van de afdeling Monumentenzorg bij Openbare Werken der gemeente Haarlem. Zijn voordracht over enkele sociale en economische aspecten van het restaureren van oude huizen wist ons allen te boeien en gaf aanleiding tot herziening van de ten onrechte vaak gekoesterde mening, dat het niet wel mogelijk is met een economisch verantwoorde restauratie een oud huis - zelfs zeer geriefelijk - bewoonbaar te maken. Op 24 mei, de Luilakochtend, maakte een klein doch zeer actief gezelschap een fikse duinwandeling. Om half zeven verzamelden de deelnemers zich vóór het spoorwegstation te Zandvoort en vervolgens ging de tocht langs het Vissers pad. Het soms wat mulle spoor verhinderde niet dat de wandelaars met een voldaan gevoel op een geslaagde tocht kunnen terugzien. 9 augustus werd onze Hofjesquiz gehouden. Een geani meerde wandeltocht langs vele bezienswaardigheden, waarbij de deelnemers aan het werk werden gezet. De ingevulde vragenlijsten werden na afloop weer in de Hoofdwacht afgeleverd. De uitslag, die op de jaarvergadering bekend werd gemaakt, luidde als volgt: eerste prijs (foutloos met extra aantekening voor verklarend commentaar) de heer A. J. J. Bakker; tweede prijs (foutloos) de heer C. Roodenburg; derde prijs (1/2 fout) de heer ing. J. J. Vertregt. Het was jammer dat door de vacantie verschillende leden niet hebben kunnen meedoen. In het jaarboek is de vra genlijst met antwoorden opgenomen. Op 4 september beluisterden wij wederom in de prachtige tuin van het Kantongerecht een klokkespelconcert, dat Gaston van den Bergh, hulpbeiaardier van Mechelen op het carillon van de Grote Kerk ten gehore bracht. Voor

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1958 | | pagina 10