79 De boekerij van Hope was ondergebracht in het vertrek aan de tuinzijde, dat aan het oosteinde van deze vleugel onmiddel lijk bij de grote zalen aansluit en later bekend was als de 'Napoleonskamer' en thans in gebruik is als bureau voor de 5de afdeling der provinciale griffie. De overige in dit gedeelte liggende vertrekken waren vroeger voor een gedeelte bestemd tot logeerkamers en voor een gedeelte tot woning van de 'kastelein' (thans woning van de concierge). De aan de Dreefzijde bij de grote zalen aansluitende 'rotonde' of 'ronde zaal' met haar rijke stucversiering en reliëfnabootsingen, geschilderd (17891790) door Jacques Kuyper 5, oorspronkelijk bestemd als muziek- of concertzaal, doet thans dienst als vergaderzaal voor de Gedeputeerde Staten. De hierop volgende kamer aan de zijde van de Dreef (thans werkkamer van de Commissaris der Koningin), vroeger veelal de 'blauwe zaal' of 'blauwe kamer' genoemd, deed dienst als receptiezaal, terwijl de achtkante kamer aan de andere zijde van de marmeren trap (thans antichambre voor de Commis saris der Koningin) in gebruik was als eetkamer (de gewone eetkamer)De overige vertrekken op deze etage van de vleugel langs de Dreef waren als logeerkamers ingericht. Naast de werkkamer van de Commissaris der Koningin vindt men hier thans achtereenvolgens de werkkamer van de Griffier der Staten (vroeger meestal de 'witte kamer' genoemd), een tweetal kamers in gebruik bij de eerste afdeling, een werk kamer voor een lid van Gedeputeerde Staten, en aan de tuin zijde een tweetal kamers in gebruik bij het Kabinet van de Commissaris der Koningin. De verdieping gelijkgronds was voor een deel tot huishoude lijke dienst bestemd en voor een ander deel mede tot logeer- gelegenheid ingericht. Hier bevond zich onder de westelijke grote zaal de 'grote keuken' (thans Statenvestiaire) met daar naast de 'bedienden-eetkamer' (nu magazijn) en daarvoor, onder het terras, de 'koks-logeerkamer' (nu leeskamertje), de 'dessertkamer', het 'pomp- en washok' (nu toiletten) en het 'turfhok' (nu kamer accountantsdienst). Achter de grote keuken voerde een diensttrap behalve naar

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1958 | | pagina 101