82 De trap opgaande bereikt men de grote hal boven en ziet daar aan een der wanden een schilderij van de Larense schilder Evert Pieters, een doek van 2 bij 1,80 meter, geschonken door de gemeente Laren en voorstellende de nieuwe St. Jans- kerk aldaar. Vanuit deze hal op de bovenverdieping van het nieuwe ge bouw kan men door de reeds eerder genoemde overbrugging boven de poort de gang der hoofdverdieping van de zijvleugel van het Paviljoen betreden, en door deze gang, de anti chambre van de Commissaris der Koningin en de boven één der vroegere binnenplaatsen gemaakte doorgang, de grote zalen in de voorvleugel bereiken. In de antichambre van de Commissaris der Koningin be vinden zich in de moderne wandbetimmering van geloogd eikenhout, een geschenk van dertien Noordhollandse gemeen ten, vier panelen met antiek goudleer, geschonken door Medemblik. Zowel de wandbetimmering van de antichambre als die van de hierop volgende doorgang werden ontworpen door A. P. Smits uit Aerdenhout en vervaardigd door de firma Nederkoorn te Haarlem. Het glas-in-lood-raam in deze doorgang werd vervaardigd in het atelier van Le Nobel naar het ontwerp van Mevr. H. de Bordes, beiden te Haarlem. In de vergaderzaal van de Provinciale Staten prijken, als geschenken van Amsterdam, Alkmaar, Velsen, Zaandam, Hoorn, Bussum, Haarlemmermeer, Hilversum en Den Helder, negen donker gestemde gobelins met diepe kleuren, ontworpen door Willem Arondeus uit Amsterdam en vervaardigd door de kunstweverij van J. F. Semey te 's-Gravenhage. Het vloer kleed en de lopers in de Statenzaal, geschenken van Heem stede en Beverwijk, werden ontworpen door Tom Poggenbeek te Amsterdam en vervaardigd door de Kon. Handtapijt- knoperij 'Kinheim' te Beverwijk. De klok in de Statenzaal, door Jan Eisenloeffel te Amsterdam ontworpen en vervaar digd, is een geschenk van de provinciale bedrijven van Noord holland. Het kunstnaaldwerk op de zetel van de Commissaris der Koningin is een geschenk van de Afdeling Noordholland der Vereniging van Nederlandse Gemeenten.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1958 | | pagina 104