9 hen, die dit nog nooit meegemaakt hebben, is het aanbe velenswaard de bevindingen van een onzer te vragen, die wel het voorrecht had dit bijzonder evenement bij te wonen. De Algemene Ledenvergadering vond 10 september plaats. Na het reeds in de aanvang vermelde herdenkings woord, droeg de heer E. G. J. Lubberdink een gedicht voor, door hem aan Dr. Spoelders nagedachtenis gewijd. Dit gedicht is voorin dit jaarboek opgenomen. Bij acclamatie werd Jhr. Mr. C. C. van Valkenburg als bestuurslid ge kozen. De waarnemend voorzitter sloot na afhandeling van de agenda met een woord van dank aan de aanwezige leden, die door hun actieve belangstelling een in feite droge ver gadering belangwekkend hielpen maken. Het door het bestuur zo gewaardeerde contact met de leden was weer eens een aansporing temeer op de ingeslagen weg voort te gaan. De jaarlijkse excursie vond plaats op 13 september met Haastrecht en Schoonhoven als doel. Met twee grote auto bussen uit de garage Bouckaert maakten 76 leden een heerlijke tocht. Omstreeks 11 uur verwelkomde Haastrechts burgemeester Mr. L. C. A. Lepelaars ons, wegens de be perkte ruimte in het kleine fraai gerestaureerde gemeente huis, in twee achtereenvolgende ploegen. De tweede ploeg bezocht intussen het fraaie museum Bisdom van Vliet, een groot patriciërshuis met een bijzondere collectie portretten, schilderijen, porcelein, kristal en zeer fraaie meubelen. Het feit dat niets aan de inrichtingswijze veranderd mocht worden, droeg ook bij tot de uitzonderlijke charme, die van dit 'oude herenhuis' uitging. Onder escorte van een adju dant der Rijkspolitie per motorfiets vervolgden wij onze tocht langs de schilderachtige Vlist naar Schoonhoven. In het fraaie 15deeeuwse stadhuis heette burgemeester J. Aten ons hartelijk welkom. De gemeente-archivaris de heer W. J. Lugard leidde, na de koffiemaaltijd in de Stadsherberg, het gezelschap naar de Hervormde Kerk. Hier hield hij een

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1958 | | pagina 11