88 hem sterk, en bij de Heeren in den Haag aangenaem en zijn Crediet groejender'. 'De Hen Kops en Van der Poorten dan, aent' laten spitten en werken int' evengeme Veld beezig zijnde, komt Drech- slaer Bode van Rhijnl. ex officio de Duynen als zijnde zijn Quartier, deurgaan, siet met de grootste Verwondering, alzo hem van dat alles niets bekend is maer in groote stilte en SecrĂȘtesse (et quare?) beschikt was, dat men daar den door Rhijnl. geplanten Helm uitdelvt en verders het Duyn omspit en rauw maakt. Nadert en Vraagt aan de Arbeijders voor wien zij werken? Haerer Antwoorde waren: Wij voor d'Hr Kops - en Wij voor d'Hr Van der Poorten'. De bode rapporteert zijn bevindingen aan de Hoogheem raden van Rijnland. Zij hebben daartoe geen permissie ge geven en gelasten hem bij Mr. Boudaen te informeren. 'Den Bode observeert die Ordres. Den Heere Boudaen gelieft den Bode daarop tot Antwoord te geven: Mij zijn van die Saaken niets bewust, maer sal daeromtrent nadere Onder- zoekinge doen'. Drechslaer brengt Boudaens antwoord over aan de Hoogheemraden en krijgt nu bevel: 'van uit Haerer Naem bij de voorengeme twee Heeren te gaan, en vragen op wat Permissie dezelve de Duyn laten omspitten. D'Hr v. der Poorten dan toont aen de Bode de Acte van Heeren Gecommitte Raaden, waarbij Hem 3 Mergen 37 Roeden in Erfpagt gegeeven werd, dog d'Hr Kops antwoorde maer, zonder de Acte te willen vertoonen: ik heb van Hunne Ed: Mog: de Heeren Gecommitteerde Raaden, 't Duijn waer- in ik laet werken, in Erfpagt genomen'. Weer worden Hoogheemraden van een en ander in kennis gesteld, 'waarop Hoogstdezelve wel begrijpende als maer Huurders van dat in quaestie zijnde Duijn weesende, daerin niet verder te kunnen entreren, gelasten den Bode, van daer omtrent geene Bekeuringe te mogen doen, en verders zeggende d'Heer Burgemeester Boudaen dient als Eigenaer van dat

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1958 | | pagina 114