10 inleiding over de geschiedenis van Schoonhoven, waarna de koster Heikoop de rondgang door de kerk leidde. Een bezoek aan de vroegere synagoge, thans Edelambachthuis, richtte onze aandacht op het zo bekende oude en nieuwe Schoonhovense zilverwerk. Na een welverdiende rust en een kopje thee in Belverdère met een prachtig uitzicht op de Lek, ving onze terugtocht weer aan. Een woord van hulde aan ons bestuurslid Mr. C. M. J. de Jongh, die deze excursie zo voortreffelijk voorbereidde en geleid heeft, is hier wel op zijn plaats. 1 oktober werd aan de leden per circulaire bekend ge maakt dat ons bestuurslid Jhr. Mr. C. C. van Valkenburg tot voorzitter onzer Vereniging was gekozen. Op 25 oktober verzamelden onze wandelaars zich bij het Poortgebouw van Elswout om de traditionele herfstwande- ling te maken. Steeds weer wordt een ieder getroffen door de kleurenpracht in dit unieke lusthof. Het is aardig in dit verband uit het jaarverslag 1930 te citeren: 'Natuurlijk zijn we in het late najaar, 18 October, weer gaan wandelen op Elswout. Waarom toch altijd daar heen, vraagt men nog al eens. Wel omdat het er in die dagen zoo mooi is, maar ook omdat er bijna elk jaar meer liefhebbers zich voor aanmelden. We waren met ons ruim-zestigen en hadden onvergetelijk mooi weer.' Wij hadden ook goed weer en waren met meer dan honderd. Nu Elswout voor het publiek is opengesteld is het wel voor het laatst geweest dat wij hier in 'Haerlem' verband wan delden. Wij bewaren een dankbare herinnering aan het voorrecht ons al die jaren geschonken. 27 oktober voerde Ir. E. C. M. Roderkerk, directeur van de Stichting het Nationale Park de Kennemerduinen, ons met woord en beeld naar het voorjaar in het ons zo bekende duingebied. Wat bleken wij echter ontstellend weinig te weten en gezien te hebben en welk een goede les ontvingen

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1958 | | pagina 12