In de zomer van 1900 liet Mevrouw Van der Vliet- Borski beginnen met de bouw van een nieuw herenhuis aan de westzijde op het hoge voorduin, ten behoeve van haar dochter, gehuwd met de bekende Zwitserse ornitholoog A. Burdet. De plannen voor dit huis, met zijn portierswoning aan de Terhoffsteedeweg 25, waren ontworpen door de architect A. Salm, de uitvoering was in handen van de firma Staal Haalmeijer te Amsterdam. In de directe omgeving van het huis legde de bekende tuinarchitect Leonard A. Springer zoon van de grote schilder van stadsgezichten, Cornelis Springer, de tuinen aan. Deze nieuw gestichte plaats kreeg de oude naam: Lindenheuvel. Het oude Lindenheuvel met slechts een geringe oppervlakte aan grond gaat dan 'Overbeek' heten. Na de eerste wereldoorlog woont er de Heer Willem Kaars Sijpesteijn, die in de dertiger jaren van deze eeuw is opgevolgd door de Haarlemse oud-burgemeester Jhr. Mr. J. W. G. Boreel van Hogelanden. Door de ongunst der tijden gedwongen, verwisselde hij zijn geliefd 'Waterland' bij Velsen voor een huurplaats. Hij overleed in juli 1937. 'Over beek' wordt dan betrokken door Jhr. Mr. Dr. B. van den Brandeler, de toenmalige kantonrechter te Hoorn, met zijn echtgenote, welke laatste als huurster optrad. Zij bewoonden het buiten, ongehinderd ook onder de bezetting tijdens de laatste wereldoorlog. In september 1945 wordt 'Overbeek' verhuurd aan de Heer Vincent Loosjes, na-achterkleinzoon van de letterkundige Adriaan Loosjes. De nieuwe huurder hield er tot december 1950 een internaat, hetwelk thans onder andere directie ge vestigd is in het perceel Korte Parkweg 1 te Bloemendaal. Dan komt 'Overbeek' leeg te staan en besloten wordt de plaats in openbare veiling te brengen, waar op 19 juli 1951 koper wordt de makelaar C. Keur te Heemstede. Sinds 1952 is eigenaar Dr.H. Wamsteker, die het uitgewoonde herenhuis weer logeabel maakte en de aanleg en de beplanting van de tuin ter hand deed nemen. Door hem heeft Bloemendaal een buitenplaats mogen behouden met de er oorspronkelijk aan gegeven bestemming.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1958 | | pagina 126