99 Het stalgebouw met koetsierswoning en oranjerie werd eigendom van de Heer J. Nauwelaerts de Agé, die er, na in grijpende verbouwingen, een sportacademie heeft gevestigd. Op (nieuw) 'Lindenheuvel' werd gedurende vele jaren met liefdevolle toewijding gearbeid aan de verfraaiing van Van der Poorten's schepping. In de dertiger jaren van deze eeuw werd de aanleg van de tuinen op smaakvolle wijze gemoder niseerd onder leiding van de zeer bekwame en veelzijdige tuinbaas A. Jager, aan wiens zorg ook de moes- en fruittuinen waren toevertrouwd. Na het overlijden van Mevrouw O. C. A. Burdet-Van der Vliet in augustus 1941, werd 'Lindenheuvel' betrokken door haar zoon, de Heer R. Burdet, destijds zenuwarts te Haarlem, die er met zijn gezin woonde. Sedert zijn vestiging te Genève diende het huis als z.g.n. Pastoraal Centrum der Ned. Herv. Kerk, de moestuinen met opstallen kwamen in gebruik bij de Heer C. H. Speel te Bloemendaal, die er zijn collectie uit heemse dieren onderbracht. In het laatst van 1958 wordt (1) J. E. Elias, De Vroedschap van Amsterdam, 1905, dl. II, blz. 963. (2) Ned. Patriciaat jg. 45, blz. 78. (3) Jb. Haerlem 1956, blz. 53. (4) Archief Elswout c.a., Map Eg., pakk. Zw.V., nr. 8. (5) Archief Elswout c.a., t.a.p. (6) Jb. Haerlem 1956, blz. 55. (7) Dit is het geboortehuis van de directeur van Hout en Plantsoenen te Haarlem, J. A. Dorresteijn. (8) A. Loosjes Pz., Hollands Arkadia 1804, blz. 383. (9) Tegenwoordige Staat der Duinen van het voormaalig Gewest Holland, 1798, dl. I, blz. 161, 162. (10) G. A. Haarlem, Reg. Impost op Begraven, Gaardersarchief 14. (11) Algem. Konst en Letterbode voor het jaar 1815, dl. II, blz. 419. (12) De door Dr. P. Hoekstra op blz. 165 van zijn proefschrift: Bloemen daal vermelde familierelaties: Van der Poorten-Messchert van Vollen hoven-Van Lennep, zijn onjuist. De in dit artikel verwerkte genealogische gegevens: Van der Poorten, dank ik gedeeltelijk aan mij welwillend door onze Voorzitter en de Heer H. A. Höweler te Laren (N.H.), bibliothecaris der Vrije Universiteit, verstrekte mededelingen. (13) Ter gedachtenis aan David van der Poorten die, nadat hij zandbergen had vlak gemaakt, diepe dalen had gevuld en de ondankbare en onvruchtbare bodem met ongelofelijk doorzettingsvermogen en ijver voor bebouwing had geschikt gemaakt en met bomen had beplant, als man van onbesproken levens-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1958 | | pagina 127