11 wij om dit prachtige reservaat voortaan met nog meer waar dering en oplettendheid te betreden. 94 november hield Ir. Ch. C. van der Vr is. directeur van Openbare Werken, een voordracht met lichtbeelden over de Waalse Kerk. Hij schilderde eerst het ontstaan en de ont wikkeling van de Waalse Kerk in Nederland, daarna de geschiedenis van deze gemeente in Haarlem, om tenslotte te belanden bij het huidige kerkgebouw, waarvan hij aan de hand van lichtbeelden ook de geschiedenis vertelde, maar waarbij als droevig slot de thans wel zeer deplorabele toestand van het gehele zo fraaie gebouw duidelijke taal sprak. Het zou toch wel te betreuren zijn wanneer Haarlems oudste kerkgebouw verloren zou gaan en de actie van de Waalse gemeente verdient dan ook alle steun. Het voorstel de volgende zaterdagmiddag de kerk te gaan bekijken werd dankbaar aanvaard. Deze bezichtiging viel zeer in de smaak. De heer Schaap van de afdeling Monu mentenzorg gaf een toelichting en de organist liet het orgel horen. Door het succes van deze middag werd besloten met deze 'kleine excursies' door te gaan. Op 22 december waren de leden samengeroepen voor een Algemene Ledenvergadering met als hoofdagenda-punt: Statutenwijziging en voortzetting van de Vereniging Haer- lem voor de tijd van 29 jaar. De nieuwe statuten werden goedgekeurd en tot het aan brengen van eventuele wijzigingen van departementale zijde voorgesteld werd het dagelijks bestuur gemachtigd. Uw bestuur vergaderde 12 maal. Vele onderwerpen, de Stad en de oude gebouwen regarderende werden besproken. Het Oude Slot te Heemstede, de Waalse Kerk, de molen de Adriaen en vele restauratie- en herstelplannen werden be handeld. Een overzicht van hetgeen met steun van ons Restauratiefonds werd hersteld, vindt U in het jaarboek apart vermeld.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1958 | | pagina 13