12 De Vereniging Oud Leiden maakte op 1 juli een excursie naar de Aalsmeerse veiling, de Cruquius en het Oude Slot en na een lunch in Groenendaal werden enkele bezienswaar digheden in Haarlem bezocht. Om 2 uur werden de leden van onze Leidse zustervereniging in de Hoofdwacht ont vangen en door de heren de Jongh, Enschedé en Sandijck in de stad rondgeleid. Van 5 tot 11 juli werd ter gelegenheid van het 8ste inter nationale orgelconcours op instigatie van de Haarlemse kerkorganist Klaas Bolt in de Hoofdwacht een tentoon stelling van muziekinstrumenten georganiseerd. Het waren °.a. cembalen en klavichorden, gebouwd door Martin Skowroneck uit Bremen, als ook enige renaissance- en barokblokfluiten. Ruim 100 bezoekers, onder wie naast vele musici ook talrijke geïnteresseerde niet-vakmensen, zagen hun belangstelling ruim beloond. Op 8 juli waren de penningmeester en een bestuurslid aanwezig op de avondbijeenkomst in het Rijksmuseum, geor ganiseerd door de Minister van O. K. en W. en B. en W. van Amsterdam ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van het Koninklijk Oudheidkundig Genootschap (K.O.G.) te Amsterdam, waar de voorzitter Prof. Dr. J. Q_. van Reg- teren Altena en de Staatssecretaris Mr. R. G. A. Höppe- ner het woord voerden. Daarna boden de genoemde be stuursleden namens de Vereniging Haerlem het bestuur van het K.O.G. hun gelukwensen aan. Op 4 oktober werd in de Hoofdwacht, daartoe door onze Vereniging beschikbaar gesteld, door de voorzitter der af deling Haarlem van de Bond van Nederlandse Architecten, K. Jonkheid, na een korte uiteenzetting door Prof. Otto B. de Kat, een tentoonstelling geopend van reisschetsen door Nederlandse architecten. Deze zeer attractieve expo sitie, die tot 19 oktober duurde, werd door ruim 550 geïnte resseerden bezocht.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1958 | | pagina 14