HET RESTAURATIEFONDS De stichtingsacte van ons restauratiefonds is gedateerd 1 februari 1950. Twee in 1949 uitgevoerde restauraties, te weten Doelstraat 35 en Jansstraat 48, waarvoor wij een bij drage hadden toegezegd, maken dat wij eind 1958 op een tienjarige activiteit kunnen terugzien. Na deze huizen volgt in 1951 een bijdrage voor de Cruquius. In 1952 wordt de gevel van het hofje van Guurtje de Waal opgeknapt. Een belangrijk werk is het grondige herstel aan het gebouw van het Leger des Heils, Spaarne 106, dat in 1953 zijn beslag heeft gekregen, evenals het opknappen van de fraaie gevel van de Flower Shop, Grote Markt 12. In 1954 zijn van het pand Klein Heiligland 36, de kap, gevel en inwendige constructie met zorg hersteld. In 1955 en 1956 worden aan de percelen Spaarne 57 en Baan 7 grondige herstellingen verricht, terwijl het wapen aan het hek van het Hofje van Staats hersteld en geschilderd wordt. De gevelsteen van Groot Heiligland 20 wordt in 1957 in de juiste kleuren overgeschilderd. Ook het Hofje van Oorschot krijgt dit jaar een grondige beurt, terwijl de verzakte vloer in de Brouwerskapel in de Grote Kerk opgehoogd wordt en met zerken van elders wordt hersteld. De hardstenen stoep van het fraaie huis Grote Hout straat 115 van Sociëteit Trou moet blijeken wordt hersteld. In 1958 hebben twee dakbedekkingen onze steun gekregen: Botermarkt 2 en Grote Houtstraat 119. In beide gevallen is het gelukt de herstellingen zodanig uit te voeren dat ze aan de tegenwoordige eisen voldoen en toch in stijl zijn gebleven. Uiteraard is met al deze bemoeiingen behalve veel tijd ook veel geld gemoeid geweest. Het past ons dan ook te besluiten met een woord van dank aan de overheidsinstanties die ons in staat stelden deze subsidies toe te kennen en het uitspreken van onze waardering voor hen die de belangen van deze Haarlemse monumenten behartigden.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1958 | | pagina 145