118 De Breestraat links inslaande en daarna rechtsom gaande zotten wij onze tocht voort door de Lange Annastraat, waar op nr. 40 gevonden wordt het Hofje van Guurtje de Waal, dat vergroot is door burgemeester Jan de Waal. Het wapen van deze familie bestaat uit een leeuw zonder kop. Dit hofje bevat nog een put/ pomp doorstrepen wat niet juist is). Aan het eind van de Lange Annastraat gaan wij linksom door de Doelstraat, die zijn naam ontleent aan de Doelen van St. Joris, tegenwoordig het Proveniershuis geheten, waarvan de ingang is in de Grote Houtstraat op nr. 144. Op de binnenplaats kijken wij op de toren van de Nieuwe kerk. Wij steken de Grote Houtstraat over bij de knipperbollen en ver volgen onze weg door de Cornelissteeg. Aan het eind daarvan rechts- omgaande betreden wij op het Klein Heiligland, naast het Oude Weeshuis der Doopsgezinden, het Bloks hofje, dat slechts vijf wonin gen bevat. Wat verder in deze straat vinden wij aan dezelfde kant het Vrouwe- en Antonie gasthuis, dat eveneens een hofje is. Wij slaan daarna de Ravelingsteeg in, waar wij op nr. 14 het Verwers hofje passeren, dat in 1935 geheel herbouwd werd. Wij komen nu op het Groot Heiligland, dat we naar het noorden ver volgen, lettend op de gevelstenen van nr. 20 Het wapen van Schot land en nr. 21 de Zon. Verder steken wij de Gedempte Oude Gracht over, gaan door de Schagchelstraat, passeren de Anegang en vinden in de Warmoesstraat het hofje, genaamd In den groenen tuin en op nr. 4 de gevelsteen De Verloren Zoon. Ten slotte komen wij, tussen Grote Kerk en Vleeshal door de Lepelstraat gaande, recht op de Hoofdwacht aan.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1958 | | pagina 148