13 Op 11 oktober was een bestuurslid als afgevaardigde aan wezig ter Buitengewone Algemene Vergadering der Vereni ging Hendrick de Keijser te Amsterdam in het Rijksmuseum wegens haar 40-jarig bestaan en als toepasselijk geschenk overhandigde hij bij zijn gelukwensen veertig zilverlingen, hetgeen zeer gewaardeerd werd. Een tweetal geschenken mogen hier nog even gememoreerd worden, te weten: een prachtig gaaf exemplaar van 'de Ge- zigten in de omstreken van Haarlem naar de natuur getee- kend en op Steen gebragt' door P. J. Lutgers (±1840), ons geschonken door zijn kleindochter Mejuffrouw M. G. Lutgers. Mevrouw Waller-Emanuels stuurde ons een afbeelding van "t Winkeltje van Asmussen'. Beide cadeaux hebben wij in dank aan onze collectie toegevoegd. De Volkskunde-commissie organiseerde in 1958 een tweetal bijeenkomsten in de Hoofdwacht, welke bijgewoond werden door een beperkt aantal belangstellende leden en introducé's. Op 15 januari hield de Voorzitter, Dr. Tj. W. R. de Haan, een algemene inleiding onder de titel 'Volkskunde in Noord- Holland'; op 19 november werd een liederenavond gegeven door Mevr. C. Hiemstra-Schrijer. Het onder de auspiciën van deze commissie eind 1957 uitge- gegeven boekje over Spaarndam, 'Waar Spaarne en Liê te zamen vloeitwerd een groot succes. Bij een terugblik over wat er dit jaar in Uw Vereniging ge beurde en wat Uw bestuur zich voor ogen stelde, is een groeiende belangstelling en grotere activiteit duidelijk waar neembaar. Het zal het werk van Uw bestuur zijn deze groei te stimuleren en te leiden. Doch aan U, die de eigenlijke kracht van ons Haerlem zijt, de taak deze groei tot volle bloei te brengen, zowel door Uw daadwerkelijke belang stelling bij lezingen en excursies, als door het propageren in Uw kring van ons hoofddoel, het behoud van het mooie en goede in Haarlem. H. E. Stenfert Kroese

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1958 | | pagina 15