122 FEBRUARI—MAART gevestigd zal worden (zie 24 juni), gaat leningen aan van f 2.220.000,- en f 1.000.000,van de Nationale Woning bouwlening en benoemt tot directeur van de nieuw in gestelde dienst voor de sociaal-pedagogische nazorg de heer L. C. Carstens en tot directeur van de beschuttende werkplaatsen aan de Schalkwijkerweg de heer J. J. Schnerz. Mevrouw M. Schröder-van Gogh wint de eerste prijs van een prijsvraag over Haarlem in proza, uitgeschreven door de Sociëteit „Teisterband', tweede wordt Herbert van Leupen en derde Mr. L. Ali Cohen. 20. De heer J. Kievit, 53 jaar lid van de Harmonie Cres cendo, toegekend de eremedaille in zilver, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. fDe heer J. H. Varekamp te Overveen, oud-directeur van het Medisch Maatschappelijk Consultatiebureau voor alcoholisme en oud-lid van de Reclasseringsraad. 23. Eerste steenlegging van de H. H. Petrus- en Pauluskerk aan de Tesselschadestraat. 25. Door een sneeuwstorm wordt het verkeer op de toegangs wegen van Haarlem ontwricht; 50 auto's op de Schiphol- weg kunnen niet verder rijden. MAART 1. Viering van het vijftigjarig bestaan van de afdeling Haarlem van de Alg. Ned. Bedrijfsbond voor de metaal nijverheid en de elektro-technische industrie en van het veertigjarig bestaan van de Woningbouwvereniging „Bloemendaal-Noord". 3. De heer G. Hurkmans, 40 jaar werkzaam op een advo catenkantoor, toegekend de gouden eremedaille, ver bonden aan de orde van Oranje-Nassau. De raad der gemeente Bloemendaal besluit tot oprichting van de Stichting „Elswout" (zie 29 april) en tot op-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1958 | | pagina 152