130 MEI het Concertgebouw de missie-tentoonstelling „Amate". Opening van de kleutertuin „Hummeltjeshof" in Oud- Schoten van de R.K. speeltuin Hof van Eden door de burgemeester. Viering van het vijftigjarig bestaan van de Noordholland se Vereniging tot bestrijding der tuberculose en officiële ingebruikstelling van het nieuwe gebouw van het district en de Haarlemse vereniging tot bestrijding der tubercu lose aan de Orionweg hoek Steenbokstraat; het oude ge bouw aan de Ged. Oudegracht 45 is verlaten (zie 25 juni) 10. Concours met twaalf draaiorgels in de Zaanenlaan. Arts P. K. J. Tervooren, die op 1 mei zijn praktijk heeft neergelegd, is benoemd tot ridder in de orde van Sint Gregórius de Grote. 11. De N.Z.H. opent als nieuwe autobuslijnen Delftwijk- Haarlem-Oost en Heemstede-station-Bloemendaal (Wild hoefplantsoen). fDe heer J. A. Scholl, oud-hoofdcontroleur bij de rijks belastingen en oud-lid van de gemeenteraad. 12. Het bezoek van meisjes van verenigingen voor vreemde lingenverkeer, die presentjes uit haar stad aanbieden, leidt tot ongeregeldheden. Ingebruikneming van het theehuis „Parnassia" bij het strand van de Kennemerduinen. Ter gelegenheid van het zestigjarig bestaan van de kathedrale basiliek Sint Bavo aan de Leidsevaart wordt plebaan H. W. Agterof benoemd tot geheim kamerheer van de Paus. 13. De heer P. F. Serné, voorzitter van de Haarlemse Vrij willige brandblussersvereniging „De Tien" is benoemd tot lid van verdienste. 14. De gemeenteraad stelt f 217.690,beschikbaar voor het inrichten van de school Schoterstraat .als tijdelijke huis vesting van de school voor individueel lager nijverheids onderwijs (zie 25 juni) en f 2.000,als aandeel in de

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1958 | | pagina 160