133 JUNI te Zandvoort en oud-lid van de kerkeraad der Evange- lisch-Lutherse gemeente te Haarlem. 10. Eerste steenlegging van de r.k. huishoudschool aan de Garenkokerskade De heer H. Korringa te Heemstede 50 jaar architect. 11. Mr. F. Vorstman (35 jaar bestuurslid) en mevrouw Th. Vorstman-Coelen (30 jaar) leggen hun functies van voorzitter en secretaresse der Stichting „Geloof en Wetenschap" neer. 13. fDr. J. A. Bierens de Haan, secretaris van de Hollandse Maatschappij der Wetenschappen. 14. De heer Joh. M. Schmidt neemt na een bestuurslidmaat schap van 45 jaar afscheid als voorzitter van de Haar lemse Reddingsbrigade voor drenkelingen. Leggen van een herinneringssteen voor de hervormde kerk te Aerdenhout (zie 21 dec.). 16. Mr. J. H. J. Simons, 50 jaar advocaat te Haarlem, be noemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau. 17. Het slopen van de fabrieksgebouwen van Beijnes aan het Stationsplein wordt opgedragen aan de firma S. de Hond te Amsterdam, die de gemeente f 41.200,betaalt. De meubelfabriek D. van Parreren aan de Maerten van Heemskerkstraat verkocht aan het Nederlands Bijbel genootschap voor het inrichten van een centraal magazijn. 23. Burgemeester Mr. O. P. F. M. Cremers opent in het stad huis te Bolsward de tentoonstelling „Haarlemse kunste naars uit vijf eeuwen". 24. De dienst voor Volkshuisvesting wordt gehuisvest in Wagenweg 40. 25. De gemeenteraad stelt een verordening vast inzake het verlenen van een subsidie voor de bouw van kerken en bezinningsgebouwen (20% van de stichtingskosten met een maximum van f 75.000,verleent een krediet van f 205.000,voor verbetering van de verlichtingsinstallatie in de Stadsschouwburg, besluit tot aankoop van Ged.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1958 | | pagina 163