135 JULI kend de eremedaille in zilver, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. 5. De Paus heeft benoemd tot bisschop-coadjutor van Haarlem met recht van opvolging Dr. J. A. E. van Dodewaard, hoogleraar in de bijbelwetenschappen aan het Groot-Seminarie te Warmond (zie 9 sept.). 7. De heer G. W. Kampschöer neemt afscheid als voor zitter van de (r.k.) Land- en Tuinbouwbond in de bis dommen Haarlem en Rotterdam en wordt opgevolgd door de heer E. J. M. Kolfschoten uit Alkemade. Uit een onderzoek blijkt, dat er 1928 alleenstaande be jaarden in de stad wonen. 9. Hans Haselböck uit Wenen wint in de Grote Kerk het internationaal improvisatie-orgelconcours. fDe heer W. Siewertz van Reesema te Bloemendaal, oud-directeur van de Rubber Cultuurmaatschappij en oud-secretaris-penningmeester van de vroegere Middel bare school voor Meisjes ,,'t Kopje". 10. fDe heer J. Koolen, scheepshoofd werktuigkundige bij de K.N.S.M. Bijeenkomst van leerkrachten, ouders en leerlingen ter gelegenheid van het opheffen van de Doopsgezinde school aan de Ripperdastraat. 11. Wegens zijn benoeming tot inspecteur van het voorbe reidend hoger en middelbaar onderwijs neemt Dr. L. M. van Dis afscheid als rector van het Coornhertlyceum. Afscheidsbijeenkomst voor Ir. J. H. van der Have, die van de oprichting af in 1919 leraar is geweest aan de Hogere Technische School (vroeger M.T.S.). 12. Ingebruikneming van vrije speelgelegenheden op het Pretoria- en Leidseplein en aan de Hendrik Roozenlaan. Ter gelegenheid van het vijfenzeventigjarig bestaan van het Koninklijk Nederlandsch Genootschap voor Geslacht en Wapenkunde, dat te Delft wordt gevierd, wordt de penningmeester, Jhr. Mr. C. C. van Valkenburg te

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1958 | | pagina 165