138 AUGUSTUS Centrale Werkplaats der Nederlandse Spoorwegen, volgt de heer A. M. J. Kersten op, die belast wordt met de economische leiding van het Sint Jacobs Godshuis, als directeur van de Werkplaats voor antiek textiel aan het Leidseplein; Ir. L. C. Koppen uit Amsterdam wordt chef van de Werkplaats. Benoemd tot directeur van de gevangenis te Haarlem de heer A. R. Beens uit Roermond, als opvolger van de heer R. S. Wierda, wie pensioen is verleend na een ambts periode van 40 jaar. Opening van een tentoonstelling van werken van Tinus van Doorn (1905-1940) in het Huis Van Looij. Ingebruikstelling van de Clarastichting te Zandvoort, thans door de gemeente Haarlem ingericht voor geestelijk gestoorde bejaarden. Het is veertig jaar geleden dat de Geneeskundige- en Gezondheidsdienst werd opgericht. De begroting der gemeente voor 1959 heeft een tekort van f 6.157.000,(inkomsten f 32.798.946,en uitgaven f 38.955-946— 10. Speedboatraces in het Noorder Buiten Spaarne. Ten aanschouwe van 15.000 bezoekers worden op een terrein aan de Schalkwijkerweg stockraces, wedstrijden in afgedankte auto's, gehouden; wegens het gevaar hieraan verbonden worden ze voor de toekomst verboden. 12. De heer H. L. Gerritsen te Haarlem, chef van de zieken huis-administratie van de G.G.D. te Amsterdam, toege kend de gouden eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau en de heer B. Rijbroek, vlakpersdrukker bij Haarlems Dagblad/O.H.C., de bronzen medaille. 13. tDe heer J. Feilzer, tot voor kort huisarts. 14. fDe heer Th. H. Buijs, lid van het directorium van Lec- torium Rosicrucianum (Rozekruizergenootschap). Bij een vliegtuigongeluk van de „Hugo de Groot" nabij Shannon kwamen 99 passagiers en leden der bemanning

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1958 | | pagina 168