141 SEPTEMBER lyceum, als inspecteur van het voorbereidend hoger en middelbaar onderwijs, de heer A. Boogaard, leraar aan de Rijkskweekschool, als inspecteur van het lager onder wijs in de inspectie Leiden en de heer B. W. Kolhorn, leraar aan het Kennemer Lyceum, als rector van het gemeentelyceum te Doetinchem. Wethouder A. J. M. Angenent, die zich niet meer kandi daat had gesteld voor de gemeenteraad, houdt een af scheidsreceptie. 2. Bij het begin van de raadsvergadering luidt een klokje, dat in de toren van het Stadhuis hangt en vele jaren buiten gebruik was. De gemeenteraad besluit het aantal wethouders te bren gen van vier op vijf; de heren D. J. A. Geluk, W. F. Happé en W. C. Bakker worden opnieuw gekozen en gekozen worden mevrouw Mr. E. A. J. Scheltema- Conradi (de eerste vrouwelijke wethouder in het college) en de heer J. A. Schippers. In Heemstede wordt het aantal wethouders gebracht van drie op vier; gekozen wordt de heer J. C. Corvers (zie 4 nov.), en opnieuw gekozen de heren E. J. van Lent, Mr. O. H. van Wijk en A. J. van Houten. De gemeenteraad van Bloemendaal benoemt opnieuw tot wethouders Mej. Dr. M. E. Nolte en Mr. J. C. C. W. Hijszeler en in de vacature de heer A. van Geluk, Ir. P. C. Tirion; daar laatstgenoemde de benoeming niet aan vaardt wordt later gekozen Mr. H. B. Wildt Meijboom. Wegens zijn benoeming tot lid van de Centrale Raad van Beroep te Utrecht neemt Mr. L. G. Verwer afscheid als voorzitter van de Raad van Beroep (S.V.) te Haarlem. 3. fDe heer A. van der Vecht, oud-voorzitter van de Woningbouwvereniging „De Voorzorg". 4. Voor de verzameling zilverwerk van het Frans Hals museum koopt de gemeente een verguld zilveren beker uit 1680 aan.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1958 | | pagina 171