142 SEPTEMBER 6. |De heer J. J. Thöne, oud-lid van de firma Guépin en Van der Vlugt. Prof. Dr. W. A. de Groot opent in de Vrije Haarlemse schildersschool aan de Kampersingel 42 een tentoonstel ling van werken onder leiding van Jan Visser ter ge legenheid van het 25-jarig bestaan, tlr. J. Ouwehand, oud-wethouder van Bloemendaal. Viering 50-jarig bestaan der afdeling Haarlem van de Christelijke Bouwvak-arbeidersbond 9. Bisschopswijding in de kathedrale basiliek van de bis schop-coadjutor Mgr. Dr. J. A. E. van Dodewaard. Officiële ingebruikstelling van het spoorwegstation Sant poort-Noord. Afbraak van de woningen Raaks 9 en 11 ten behoeve van de toekomstige uitbreiding van het telefoonkantoor (het z.g. hofje aan de Raaks was reeds afgebroken). 10. De heer W. Mensink volgt Ir. W. Merkx op als voorzitter van het Noordhollands Philharmonisch orkest. In de ledenvergadering van de Vereniging Haerlem wordt de overleden voorzitter, dr. G. Spoelder, herdacht; tot be stuurslid wordt gekozen Jhr. Mr. C. G. van Valkenburg. Met een gildemaaltijd op de binnenplaats van de Stads- doelen wordt de viering van het gouden jubileum van de afdeling Haarlem van de R.K. Middenstandsvereniging ingezet (zie 14 sept.). 13. Ter viering van het 40-jarig bestaan van de Nederlandse Dahliavereniging wordt in het Krelagehuis een nationale dahlia-tentoonstelling gehouden. De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen verleent Kees Verwey een opdracht een getekend portret te maken van de actrice Georgette Hagedoorn. De heer D. Kikkert wordt bij zijn afscheid als hoofd van de openbare Dreefschool de zilveren erepenning van Heemstede aangeboden. 14. Op de receptie van de afdeling Haarlem van de R.K.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1958 | | pagina 172