144 SEPTEMBER Jkvr. H. van Kretschmar van Veen neemt afscheid als bureausecretaresse van Pro Juventute en wordt opgevolgd door Mr. G. P. Lugtenborg. 19. "["Mr. C. Briët, oud-president van de rechtbank te Am sterdam. De heer T. A. Toorens treedt in functie als hoofd-stations- chef te Haarlem. 20. Benoemd tot notaris te Bloemendaal de heer J. P. A. Luijnenburg als opvolger van notaris H. M. van Weel. Bij zijn afscheid als bestuurslid van de Haarlemse Voetbal bond wordt de heer J. van Gemerden benoemd tot bonds- ridder van de K.N.V.B. en tot erelid van de H.V.B. Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de afdeling Haarlem van de Ned. R.K. Vereniging van Handels reizigers „Sint Christoffel" wordt het gouden erekruis Pro Ecclesia et Pontifice toegekend aan de heren P. Berg man (erelid) en H. J. Schumacher (secretaris). 23. Wethouder J. A. Schippers slaat de eerste van 1600 palen in de grond van Parkwijk voor de bouw van 241 een gezinswoningen van de nieuwe woningstichting „Haar lem" (combinatie van „De Vooruitgang" en „Het Oosten"). Officiële ingebruikneming van een nieuw behandelings gebouw en vrouwenpaviljoen van het ziekenhuis Sint Joannes de Deo. De gemeente koopt met steun van de Vereniging Rem brandt ten behoeve van het Frans Halsmuseum het in 1953 in bruikleen verkregen poppenhuis uit het jaar 1750. 24. Wethouders W. F. Happé geïnstalleerd als hoofdingeland van het hoogheemraadschap Rijnland; hij is de heer A. J. M. Angenent opgevolgd. De heer D. Wijtman, chemigraaf-fotograaf bij de Ar beiderspers, wonende te Haarlem, toegekend de zilveren eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. Viering van het 60-jarig bestaan van het Uitgevers- en

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1958 | | pagina 174