145 SEPTEMBER—OKTOBER Drukkersbedrijf Boom-Ruijgrok; de heren J. Wagenaar, C. van Leeuwen en C. L. Pieters wordt toegekend de eremedaille in brons, verbonden aan de orde van Oranje- Nassau. De gemeenteraad van Bloemendaal besluit bij te dragen in de restauratiekosten van „Sparrenheuvel". De gemeenteraad van Heemstede benoemt tot gemeente secretaris met ingang van i januari 1959 de heer A. van Wingerde, thans referendaris en loco-secretaris. 27. Wethouder W. C. Bakker opent de nieuwe oefenschool voor lichamelijk gehandicapten in het gebouw van de Gem. Geneeskundige dienst. Mr. H. A. Drielsma, hoofdinspecteur tit. der Registratie, ontvangt een leeropdracht voor onderwijs in belasting recht aan de universiteit te Leiden. 28. Viering van het 40-jarig bestaan van de St. Liduina- parochie aan de Rijksstraatweg. 29. Opening van de autobuslijn der N.Z.H.: station-Waarder- polder. 30. Galavoorstelling ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van de Stadsschouwburg. Opening van „Bloemenheuvel" te Overveen, waarin in de toekomst het raadhuis van Bloemendaal gevestigd zal v/orden, als vergader- en tentoonstellingsruimte. OKTOBER 1. Ter gelegenheid van de inwerkingtreding van de jeugd- spaarwet reikt de staatssecretaris van Binnenlandse Zaken, Drs. W. K. N. Schmelzer aan Clary Schaden- berg en Kok de Droog in de Nutsspaarbank aan de Jansstraat de eerste jeugdspaarovereenkomsten uit. De heer R. Prosée, benoemd tot rector van het Karei van Manderlyceum, neemt afscheid als directeur van de H.B.S.a (zie 22 nov.).

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1958 | | pagina 175