146 OKTOBER 1De heer M. Gerritsen, meesterknecht bij het schildersbe drijf van E. J. van Lent te Heemstede, toegekend de zilveren eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. 2. fDs. E. Pot, emeritus-predikant der Hervormde gemeente van Haarlem. 3. Het Technisch bureau van Unie van Waterschapsbonden, gevestigd te Haarlem, bestaat 30 jaar; de directeur Ir. D. G. Pleyte viert zijn zilveren jubileum en de oud-directeur en adviseur, Ir. N. Biezeveld, neemt afscheid. 4. In het Huis Van Looy wordt de tentoonstelling „Jac. van Looy en Willem de Zwart", in de Hoofdwacht de expositie „Reisschetsen van architecten" geopend. 5. Intrede Mejuffrouw Dr. L. J. Klink als predikante der Remonstrants Gereformeerde gemeente te Haarlem. 6. Herdenking van het honderdjarig bestaan van het kathedrale kapittel in het bisdom Haarlem. 8. De gemeenteraad benoemt tot directeur van de Ge meentereiniging de heer R. Eikendal, hoofd der Centrale Werkplaatsen van de Stadsreiniging te Amsterdam, ver leent een krediet van f 245.000,voor reorganisatie van het Stationsplein, bespreekt de maatregelen in het woon wagenkamp naar aanleiding van ziektegevallen en de plannen opnieuw één Sint Nicolaasoptocht te houden, waarbij de burgemeester opmerkt, dat het houden van één tocht niet mogelijk is. In Teyler's Stichting wordt een congres gehouden over het Nederlandse volksleven. 9. tDr. P. J. J. R. T. Pilon te Heemstede, oogarts, vroeger verbonden aan een ziekenhuis van het Leger des Heils in Semarang. 10. Voor het gebouw van de stichting „Meer en Bosch" te Heemstede wordt een beeld, een geschenk van het perso neel ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de Chr. Ver. tot verpleging van lijders (essen) aan vallende ziekte, onthuld.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1958 | | pagina 176