150 DECEMBER i. Ir. J. M. van Duin, ingenieur ie klasse in het arrondisse ment Haarlem van de Rijkswaterstaat, wordt belast met de leiding in het arrondissement Hoorn; hij treedt af als lid van de gemeenteraad en wordt opgevolgd door de heer D. Dijksman. 3. tDe heer S. Metz, oud-voorzitter van de Friese vereni ging „Gysbert Japicx" en oud-onderwijzer te Bloemendaal. 5. Mevrouw M. E. Land-De Vries, lid van diverse besturen en comité's en vroeger een bekende figuur in kringen van het Montessori-onderwijs. 6. fDe heer H. Tuninga, architect. Opening van het Lourens Costerlyceum aan de Zijlvest. 8. Minister Dr. A. Vondeling bezoekt Haarlem en Noord holland om zich over agrarische zaken op de hoogte te stellen. 1 o. In de vergadering van de gemeenteraad spreekt de burge meester een korte rede uit ter gelegenheid van het feit, dat 10 jaar geleden in het Parijse Palais Chaillot door de U.N.O. de universele verklaring van de rechten van de mens werd aanvaard; de raad keurt een nieuwe verorde ning voor de begraafplaatsen (afschaffing klassestelsel) en grafrechten goed en verleent een krediet van f 9.540,— als bijdrage in de restauratiekosten van „Trou moet blijcken" aan de Grote Houtstraat. 13. fDe heer B. D. Ochse, Heemstede, oprichter en oud directeur der n.v. filmfabriek „Polygoon". 15. De „hokjeskerk" in het Huis van Bewaring aan de Oost- vest veranderd in een kerkzaak 16. fDe heer J. L. Lamp, mededirecteur van de n.v. H. en J. Lamp en oud-speler van het eerste elftal van de voetbal club H.F.C. 18. Afscheid van de heer A. H. Hoefnagel als hoofdkeur meester van de Keuringsdienst van waren; hem wordt de gouden eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje- Nassau, verleend.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1958 | | pagina 180